Avrupa'nın Yüreğini Hoplatan Gelişme! Bir Saldırı Ölendi. Büyük Terör Tehdidi Avrupa'yı Sarmış Durumda

Avrupa'nın Yüreğini Hoplatan Gelişme! Bir Saldırı Ölendi. Büyük Terör Tehdidi Avrupa'yı Sarmış Durumda
Avrupa'da terör tehdidi artıyor: Brüksel'de saldırı önlendi, Hamas-İsrail gerginliği ve IŞİD-H'nin Batı'ya tehdidi büyüyor.

Brüksel savcılığı, kentteki bir konseri hedef alacak büyük bir terör saldırısının önlendiğini açıkladı. Üçü reşit olmayan dört kişi, "olabildiğince çok kişiyi öldürmeyi planladıkları" gerekçesiyle tutuklandı. Zanlılar, Paris'teki Bataclan saldırısını örnek alarak benzer bir saldırı planlamıştı.

ARTAN TEHDİT: HAMAS VE İSRAİL ARASINDAKİ GERGİNLİK

Belçika'da terör eylemi şüphesi arttı, çünkü Hamas'ın İsrail'e yönelik terör saldırısı ve İsrail'in Gazze'ye başlattığı askeri harekat sonrasında tehdit seviyesi yükseldi.

YÜKSELEN ENDİŞE: MOSKOVA SALDIRISI VE AVRUPA

IŞİD'in Horasan kolunun üstlendiği Moskova'daki terör saldırısı Avrupa'da endişeleri artırdı. Tehdit Analiz Merkezi, potansiyel terör eylemlerinin yüzde 41 arttığını belirtti.

ALARM SEVİYELERİ YÜKSELİYOR

Fransa alarm seviyesini en yüksek düzeye çıkardı. Almanya da güvenlik birimlerinin teyakkuzda olduğunu duyurdu. İçişleri Bakanı Faeser, IŞİD-H'nin Almanya'daki en büyük tehdit olduğunu vurguladı.

IŞİD-H'NİN TEHLİKESİ

IŞİD'in Horasan kolunun Batı Avrupa'da büyük bir saldırı düzenleyebileceği endişesi var. Londra'daki Kings College'ın uzmanı Neumann, IŞİD-H'nin koordineli saldırı yapabilecek tek IŞİD uzantısı olduğunu belirtti.

EUROPOL'UN İZLEMESİ

Avrupa'daki terör faaliyetlerini izleyen EUROPOL, artan tehdide dikkat çekiyor. 2022'de AB'de 16 terör saldırısı meydana geldi, ve saldırıların yeniden artabileceği uyarısında bulunuyor.

Etiketler :