Anthony Fauci’den Nicki Minaj’a 'kısırlık' yanıtı

Koronavirüs aşılarının kısır yaptığını iddia eden dünyaca ünlü rapçi Nicki Minaj'a yanıt ABD Başkanı Joe Biden'ın sağlık başdanışmanı Anthony Fauci'den geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Eylül 2021 12:23
Anthony Fauci’den Nicki Minaj’a 'kısırlık' yanıtı

Rapçi Nicki Minaj, koronavirüs aşılarının kısır yaptığını iddia edip, “Triniad’daki kuzeninin bir arkadaşının aşıdan sonra testislerinin şiştiğini ve nişanlısının düğünü iptal ettiğini” öne süren bir Tweet attı.

Twitter ve Instagram’da 10 milyonlarca takipçisi olan dünyaca ünlü rapçi Minaj’ın iddiasına ABD Başkanı Joe Biden’ın sağlık başdanışmanı Anthony Fauci'den yanıt geldi.

CNN International’dan sunucusu Jake Tapper, ABD Başkanı Joe Biden'ın sağlık başdanışmanı Anthony Fauci’ye normalde bu soruyu sormayacağını ama Minaj’ın çok fazla takipçisi olması ve iddiasının aşı karşıtlarınca kullanılması nedeniyle bu konuyu ele almak istediğini belirtti ve “Aşıların erkeklerde veya kadınlarda kısırlık yaptığına dair herhangi bir kanıt var mı?” diye sordu

Fauci, “Bu sorunun yanıtı çok güçlü bir Hayır. Böyle bir şeyin olduğuna dair herhangi bir kanıt olmadığı gibi olabileceği yönünde mantıklı bir neden-sonuç ilişkisi de yok. Sorunun yanıtı hayır” dedi.

Minaj: Aşı olacağım

Minaj, Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaparak aşı yaptırmanın “normal” olduğunu ve tura çıkmak için yakında kesinlikle aşı olacağını ifade etti. Minaj, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile baş tıp görevlisi Chris Whitty’in corona virüs basın toplantısında da eleştirildi.