ABD-Güney Kore arasında el sıkışma krizi

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile yaptığı görüşmede el sıkıştıktan sonra elini üzerine silmesi gündem oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Mayıs 2021 18:29
ABD-Güney Kore arasında el sıkışma krizi

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile düzenlediği ortak basın toplantısındaki hareketi gündem oldu.

Harris el sıkıştıktan sonra elini üzerine sildi

Basının yakından takip ettiği toplantının sonunda Harris’in Jae-in ile el sıkışmasının ardından elini üzerine silmesi ise sosyal medyanın gündemini oturdu. Birçok sosyal medya kullanıcısı Harris’in hareketini “utan verici” ve “hakaret” olarak yorumlarken, "Kameraların her hareketinizi kaydettiğini bilerek bunu nasıl yapabilirsiniz?" sorusunu yöneltti. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Demokratlara atıfta bulunarak, Cumhuriyetçi birinin bu tarz bir hareket yapmasının “ırkçılık” olarak görüleceğini ifade etti.

c.jpeg

Bazı vatandaşlar Kovid-19 nedeniyle yaptığını düşünüyor

Bazı vatandaşlar ise, Harris’in Kovid-19 salgını nedeni ile bu hareketi istemeden yapmış olabileceği yorumunda bulunurken, Harris’in aşırı temizlik takıntısı olan insanlar için tıp dilinde kullanılan germofobinin kurbanı olabileceğini öne sürdü.

Harris, henüz konu hakkında açıklama yapmadı.