7 Bebeği Öldüren, Altısını Öldürme Teşebbüsünde Bulunan Seri Katil, Verilen Cezaya İtiraz Etti

7 Bebeği Öldüren, Altısını Öldürme Teşebbüsünde Bulunan Seri Katil, Verilen Cezaya İtiraz Etti
Eski yenidoğan hemşiresi Lucy Letby, Chester Kontesi Hastanesi'nde suçlu bulundu ve 14 ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkumiyet kararlarına itiraz etmek için temyiz mahkemesine başvurdu.

Eski yenidoğan hemşiresi Lucy Letby, Chester Kontesi Hastanesi'nde yedi bebeği öldürmek ve altı bebeği daha öldürmeye teşebbüs etmekle ilgili mahkumiyet kararlarına itiraz etmek için çabalarını sürdürüyor. Manchester Kraliyet Mahkemesi'nde geçen yıl suçlu bulunan Letby, 14 ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

İTİRAZ İZNİ REDDEDİLDİ, YENİDEN DEĞERLENDİRME İSTENİYOR

The Guardian'ın haberine göre 34 yaşındaki Letby, mahkumiyet kararlarına itiraz etmek için başvurduğunda tek hakim tarafından izin reddedilmişti. Şimdi ise üç kıdemli yargıçtan, Londra'daki temyiz mahkemesinde itirazını yapabilmesine izin verilmesini talep ediyor.

TEMYİZ GEREKÇELERİ İLERİ SÜRÜLECEK

Letby'nin avukatları, dört temyiz gerekçesi olduğunu ve hakimin duruşma sırasında yapılan başvuruları yanlışlıkla reddettiğini ileri süreceklerini belirtti.

YENİ YARGILAMA DAHA SONRA BAŞLAYACAK

Ayrı bir gelişmede, Letby'nin 10 Haziran'dan itibaren Manchester Kraliyet Mahkemesi'nde bir cinayete teşebbüs suçundan yeniden yargılanacağı bildirildi.

Etiketler :