100 Kişinin Hayatını Kurtaran Genç: Hazırlıklıydım

100 Kişinin Hayatını Kurtaran Genç: Hazırlıklıydım
Moskova'da terör saldırısında kahramanlık gösteren 15 yaşındaki Müslüman genç, 100 kişiyi kurtardı.

Moskova'nın Crocus City Hall konser salonunda gerçekleşen terör saldırısında, 15 yaşındaki Müslüman genç İslam Halilov, büyük bir cesaret ve kararlılıkla hareket ederek 100'den fazla kişinin hayatını kurtardı.

KARGAŞA VE PANİĞİN İÇİNDE HAREKET EDEN BİR KAHRAMAN

Saat 20.00'de konserin başlamasıyla birlikte teröristlerin saldırıya geçtiğini fark eden Halilov, ilk olarak garip sesler duyduğunu belirtti. Hemen ardından, insanların panik içinde kaçışmaya başladığını gözlemledi. Bu durumu anlayan Halilov, hızla insanları güvenli bir alana yönlendirerek tahliye planını uygulamaya başladı.

HAZIRLIKLI OLMANIN ÖNEMİ: TAHLİYE PLANI VE KARARLILIK

Halilov, daha önce aldığı tahliye eğitimi sayesinde kararlı ve hızlı bir şekilde hareket ettiğini dile getirdi. "İnsanlar bilinçli ya da bilinçsiz olarak yardımımı kabul etti ve talimatlarıma hemen uydu." diyen Halilov, bu sayede birçok kişinin güvenliği için önemli bir rol oynadı.

AİLE DESTEĞİ VE MOTİVASYON

İslam'ın babası Bahtiyar Halilov, oğlunun kahramanlığını gururla anlattı. Ayrıca, İslam'ın çocukluğundan beri dürüstlük ve yardımseverlik gibi değerlerle yetiştirildiğini vurguladı. "İslam" isminin seçilmesinin dinlerinin bir ifadesi olduğunu ve çocuklarına her zaman insanlara yardım etmeyi öğütlediğini belirtti.

"İNSANLARA YARDIM ETMEK İYİ BİR DİNDİR"

Halilov, terör saldırısını gerçekleştirenlerin aslında dini değerlerle bağdaşmayan teröristler olduğunu vurguladı. "İslam, saflığı sever ve insana yardım etmeyi öğütler." diyerek, dinlerinin böyle bir şiddeti asla desteklemediğini belirtti.

aa-20240328-34115314-34115313-mosko-29zl.webp


Etiketler :