10 gündür kaçıyorlardı: Mahkum ve gardiyanın aşkı ölümle bitti

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) cezaevinden kaçırdığı mahkumla birlikte kayıplara karışan gardiyan 10 gün süren takip sonucunda yaralı olarak ele geçirildi. 56 yaşındaki gardiyan Vicky White, hastanede hayatını kaybetti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Mayıs 2022 10:36
10 gündür kaçıyorlardı: Mahkum ve gardiyanın aşkı ölümle bitti

38 yaşındaki cinayet şüphelisi Casey White ile soyadı benzerliği olan 56 yaşındaki Vicky White Alabama eyaletindeki Lauderdale cezaevinden 29 Nisan'da çıkarak kayıplara karışmıştı.

Gardiyan kadın, Casey White'ı cezaevinden sahte tıbbi değerlendirme bahanesiyle çıkardı. Kaçak çift, Alabama'nın kuzeyindeki Indiana eyaletinde polise yakalandı.

Lauderdale Polis Müdürü Rick Singleton, çiftin polisten kaçarken araçlarını çarptığını söyledi. Kaçak ikilinin yakalandığı bölgenin yerel medyası gardiyan kadının kaza sonrası kendisini vurduğunu yazdı.

Ancak polis müdürü Singleton, gardiyan kadına yönelik intihar iddialarına cevap vermeyerek, "Umarım yaşar. Vicky'ye sağlık anlamında kötü bir şey olsun istemeyiz. Ama bize vermesi gereken bazı yanıtlar var ve umarım bu yanıtları alacak fırsatı buluruz" ifadelerini kullanmıştı.

Şerif Singleton teslim olan cinayet şüphelisi için de "bir daha gün ışığı görmeyecek" dedi.

Gardiyan ve mahkum arasında romantik bir ilişki olduğu ifade ediliyordu.

'Sicili temizdi, şok olduk'

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Gardiyan White, kaçışı işteki son gününde organize etti. Kadın, iş arkadaşlarına evini sattığını ve biraz plajda vakit geçirmek istediğini söylemişti.

Kentin emniyet ve savcılık yetkilileri, Vicky White'ın cezaevi gardiyanı olarak tertemiz bir sicili olduğunu ifade etti.

Lauderdale Bölge Savcısı Chris Connolly, White için "Ona hayatımı emanet ederdim. Eğer cezaevinden bir şey gerekirse aradığımız kişi o olurdu. Sağlam biriydi. Bu yüzden büyük şok yaşadık" dedi.

Mahkumun cinayet davası devam ediyordu

Vicky White'ın cezaevinden kaçırdığı cinayet şüphelisi ise hali hazırda 75 yıllık cezasını çekiyordu.

Cinayet davası devam eden 38 yaşındaki mahkum, soygun, araç hırsızlığı ve polisten kaçmaktan hüküm giymişti.

Cinayetten hüküm giymesi halinde Casey White'ın idam edilebileceği belirtiliyor.

Fotoğraf: LAUDERDALE COUNTY SHERIFF'S OFFICE