DSÖ'den korkutan koronavirüs açıklaması!

DSÖ'den korkutan koronavirüs açıklaması!

DSÖ Avrupa'dan yapılan son dakika açıklamasına göre, koronavirüse bağlı ölümler açısından Ekim ve Kasım aylarının daha sert geçeceği belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs salgınına ilişkin dünyayı sarsan bir açıklamada bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü'nden yapılan son dakika açıklamasında koronavirüse bağlı ölümler açısından Ekim ve Kasım aylarının daha sert geçeceği belirtildi. 

DSÖ, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldığını açıkladı. Örgüt, dünya genelinde bir günde 307 bin 930 yeni vakanın tespit edildiğini duyurdu.

5 bin 500'ün üzerinde yeni ölüm gerçekleştiği, toplamda 917 binden fazla kişinin de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği de ifade edildi.

En büyük vaka artışının Hindistan, ABD ve Brezilya'da yaşandığı, dünya çapında ise 28 milyondan fazla kişinin enfekte olduğu, bunların yarısı Amerika kıtalarında olduğu açıklandı.

Bir önceki rekor, 306 bin 857 yeni vakayla 6 Eylül'de kayıtlara geçmişti.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge: Ekim ve kasım Avrupa için daha zor olacak
Öte yandan Avrupa'da son zamanlara vaka sayılarında arış yaşanmasına rağmen ölüm oranlarının nispeten sabit kaldığı ifade edilirken bunun gelecek iki ay içinde değişeceği belirtildi.