Diyanetin yatırımlarına 64,7 milyon ayrıldı

Diyanetin yatırımlarına 64,7 milyon ayrıldı

Diyanet İşleri Başkanlığının 2021 yılı yatırılmarı için 64,7 milyon lira ayrıldı. İzmir ve Amasya’da yapımı süren müftülük binalarının projelerinin ise 33,5 milyon lira olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü yaptığı konuşmada, “Hizmette tasarruf olmaz. Vergileri en doğru şekilde kullanacağız. Taşıttan lojmana, temsil ağırlamadan hizmet binası yapımına kadar tüm harcamaları asgari seviyede tutacağız” demişti.

Erdoğan’ın bu sözleri üzerine, vatandaşa akşam pazarına gitmeyi salık veren Diyanet İşleri Başkanlığına 2021 yılı yatırımları için 64,7 milyon lira ayrıldığı ve İzmir ile Amasya’daki müftülük binasının projelerinin 33,5 milyon lira olduğu öğrenildi.

BirGün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre; Cumhurbaşkanlığı 2021 yılı yatırım programı önceki gün Cumhurbaşkanı Kararı olarak Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; 2020 yılında aralarında Elazığ Harput Külliyesi ve müftülük binası yapımlarının da yer aldığı projeler için 74,6 milyon lira harcayan Diyanetin, 2021 yılında ise projeler için 64,7 milyon lira harcama yapması öngörüldü.

Gündem