CHP'li Kaboğlu'nun aracına saldırı

CHP'li Kaboğlu'nun aracına saldırı

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırı düzenlendi.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırı gerçekleştiğini duyurdu. 

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi İbrahim Kaboğlu'nun aracına, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan Sarışın Cafe'nin sahibi ve müdürü tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırı, Kaboğlu'nun sürekli yüksek ses gelen kafeyi şikayet etmesi üzerine gerçekleşti. Olayın polise haber verilmesiyle birlikte kafenin sahibi ile çalışan gözaltına alındı.

Haberi duyuran CHP 26. Dönem Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, "Şehir magandalarının yeni hedefi CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu oldu. Koşuyolu'nda sürekli gürültü yapan Sarışın Cafe'yi şikayet eden Kaboğlu'nun arabası cafenin sahibi ve müdürü tarafından parke taşıyla parçalandı" dedi.

Barış Yarkadaş, yaşanan olayı anlattı: 

"Şehir magandalarının yeni hedefi CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu oldu. Koşuyolu'nda sürekli gürültü yapan Sarışın Cafe'yi şikayet eden Kaboğlu'nun arabası cafenin sahibi ve müdürü tarafından parke taşıyla parçalandı. Arabanın camını kıran saldırganlar, taşı da arabaya bıraktı.

Kaboğlu, iki gün önce gerçekleşen bu saldırı sonrası, aynı gün polise haber verdi. Polis, kamera kayıtlarını inceledikten sonra, cafe sahibi ile çalışanını gözaltına aldı. Savcılık, iki kişiyi adli kontrol şartıyla bıraktı. Adli Kontrol Pazartesi günü başlıyor. 

Az önce CHP Milletvekili İbrahim Kaboğlu ile konuştum. Kaboğlu, "Barış Bey, tam bir şehir eşkiyalığı örneği ile karşı karşıyayız. Bu cafe, mahallede kural tanımıyor. Sürekli gürültü yapıyor. Uyarılarımız sonuç vermeyince, şikayet ettim. Evime gelip beni tehdit ettiler.

İki gece önce ise kapıdaki arabamı parke taşları ile parçalamışlar. Kullandıkları taşı da arabanın içine atmışlar. Polis saldırganları gözaltına aldı. Adli kontrol şartıyla bırakıldılar. Mahalle halkı bugün dayanışma gösterdi ve saldırıyı kınadı. Ben de süreci takip edeceğim.'

@ibrahimkaboglu'nun aracına saldıran kişiler, vekilimizin yalnız olmadığını bilmelidir. Bu gözü dönmüş saldırganlara, yargının gerekeni yapacağına inanıyor, büyük CHP ailesinin Kaboğlu'nun yanında olduğunu buradan bir kez daha ilan ediyorum. #İbrahimKaboğlıYalnızDeğildir

screenshot-6.png

İbrahim Kaboğlu, Süleyman Soylu'nun sözleriyle ilgili konuşmuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) şehirlerarası yollarda gösteri yürüyüşünü yasaklayan kanunu iptal etmesine tepki göstererek, "Anayasa Mahkemesi Başkanı'na söylüyorum kendi arabamla tek başına gitmeye ben varım sen var mısın?" demişti.

Kaboğlu, Soylu'nun Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ya yönelik açıklamasını değerlendirirken, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Anayasa Mahkemesi'ni ve Başkanı'nı hedef alan sözleri, Anayasa madde 153/son, 138/son, 81, 11 ve 17'nin açıkça ihlali olup, görev suçu niteliği taşıdığından, hakkında Anayasa madde 106/5 gereği Meclis soruşturması açılmalıdır" demişti.