Whatsapp’a Yeni Özellikler Geliyor: Ekran Paylaşımı, Öne Çıkanlar Ve Daha Fazlası!

Whatsapp’a Yeni Özellikler Geliyor: Ekran Paylaşımı, Öne  Çıkanlar Ve Daha Fazlası!
Meta, bünyesinde bulundurduğu çevrim içi mesajlaşma platformu WhatsApp için kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni güncellemeler yapmaya hazırlanıyor.

Dev sosyal medya şirketi son olarak, platforma 2015 yılında getirilen arama özelliği adına 3 kullanışlı yeniliği daha hayata geçireceğini duyurdu. Geçtiğimiz gün platform tarafından konu hakkında yayımlanan blog yazısına göre, WhatsApp aramalarında yakında daha fazla katılımcı eklenebilecek, konuşmacılar öne çıkarılabilecek ve ses ile birlikte erkan paylaşımı yapılabilecek.

whatsapp1.jpg

Buna göre, artık WhatsApp üzerinden gerçekleştirilen görüntülü görüşmelerde 32 kişiye kadar katılımcı eklenebilecek. Kullanıcılar, bununla beraber görüntülü aramalarda katılımcılara ekranını yansıtırken hem de ortam sesini paylaşabilecek.

whatsapp.webp

Ayrıca, geliştirilen hoparlör vurgusu sayesinde artık görüşme sırasında konuşan kişi katılımcılar listesinde ilk sırada görüntülenecek ve resmi öne çıkarılacak. WhatsApp, platformdaki arama özelliğine gelecek yeni özelliklerin ilerleyen haftalarda herkesin kullanımına sunulacağını belirtiyor.