Threads Kapanırsa Instagram Hesabı da Silinir Mi?

Threads Kapanırsa Instagram Hesabı da Silinir Mi?
META, Threads uygulamasını, Türkiye'de Rekabet Kurumu'nun kararı nedeniyle durdurdu. Kullanıcılar şimdi Threads hesapları silinince Instagram hesaplarının kapanıp kapanmayacağını merak ediyor.

Threads adlı sosyal medya platformu, Meta şirketinin ürünü olarak Türkiye'de geçici olarak kapatılacak. Bu gelişme üzerine kullanıcılar, Threads'in kapanması halinde Instagram hesaplarının ne olacağını araştırmaya başladı. Ayrıca, Instagram'ın da kapanıp kapanmayacağı konusunda endişeler bulunuyor.

meta-turkiye2.jpg

Rekabet Kurumu tarafından alınan geçici tedbir kararı gereği, Türkiye'de Twitter'ın rakibi olan Threads'in geçici olarak kapatılacağı duyuruldu. Bu kararın ardından insanlar, Threads'in kapanması durumunda Instagram hesaplarının ne olacağını merak etmeye başladılar.

meta-turkiye.jpg

Threads platformu ilk çıktığında, kullanıcılar sadece Instagram üzerinden erişebiliyordu. Başlangıçta, Threads hesaplarını kapatmak isteyenlerin Instagram hesapları da siliniyordu. Ancak, artık böyle bir sorun yaşanmıyor. Dolayısıyla, Threads'in Türkiye'de kapatılması durumunda, kullanıcıların Instagram hesaplarında herhangi bir sorun yaşamaları beklenmiyor.

Threads'in kapanması durumunda Instagram'ın da etkilenip etkilenmeyeceği endişesi de bulunuyor. Ancak, Rekabet Kurumu tarafından alınan kararın sadece Threads'i kapsadığı belirtiliyor. Bu nedenle, Threads'in kapanması halinde Instagram hizmetlerine devam edecektir.

meta-turkiye1.jpg

NE OLDU?

Rekabet Kurumu, Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hakim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada META Platforms, Inc. (META) hakkında geçici tedbir kararı vermişti.

META, Threads uygulamasını kapattığını duyurdu.

META'dan yapılan açıklamada "Türk Rekabet Kurumu'nun geçici talimatına uymak amacıyla, Threads in Türkiye'yi 29 Nisan'dan itibaren geçici olarak kapatacağız" denildi.

Kararın Türkiye'deki Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer Meta servislerine, diğer ülkelerdeki Threads'e herhangi bir etkisi bulunmuyor.