Instagram'a yeni gizlilik özelliği

Instagram'ın yeni bir gizlilik özelliği üzerinde çalıştığı öğrenildi. Yeni özellikle birlikte kullanıcıların takipçi listesi diğer kullanıcılardan gizlenebilecek. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Ocak 2022 17:46
Instagram'a yeni gizlilik özelliği

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri Instagram'ın kullanıcıların gizlilik seviyesini artırmak adına yeni bir özellik üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Webtekno'dan Eray Kalelioğlu'nun haberine göre, bundan böyle hesap sahibi, takip eden kullanıcılar ile hesap sahibinin kimleri takip ettiğinin görüntülenmesine kısıtlama getirebilecek. Özellik kullanılabilir olursa, kullanıcılar kimleri takip ettiğinin görüntülenmesini kısıtlayabilecek.

Özelliği Netflix'in resmi Instagram hesabı üzerinden örnekleyen Paluzzi'ye göre doğrulanmış bir hesabın takipçi bölümüne girildiğinde, hesabın takip ettiği tüm kullanıcıların yalnızca hesap sahibi tarafından görülebileceği ifade edilecek.

Alessandro Paluzzi'nin ortaya çıkardığı özelliğin, şu an için yalnızca doğrulanmış hesaplar tarafından kullanılabileceği söyleniyor.

Özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı veya kapsamı ise henüz bilinmiyor.