Halk TV Canlı Yayın
Facebook'tan yeni ödeme sistemi: Facebook Pay 
Facebook, yeni bir ödeme sistemi geliştirdi, Facebook Pay ilk önce ABD'de kullanılacak.

Facebook, şirketin platformları arasında ödeme yapmayı sağlayacak yeni dijital ödeme sistemi Facebook Pay’i duyurdu. Açıklamaya göre uygulama bu hafta ABD’de kullanıma sunulacak, başlangıçta sadece Facebook ve Messenger platformlarında hizmet verecek.

Facebook Pay; bağış hizmetleri, oyun içi satın alma, etkinlik biletleri, Messenger’da kişiden kişiye yapılan ödemeler ve Facebook‘ta bulunan işletmelerden ve sayfalardan yapılan satın alımlarda kullanılacak. Yeni ödeme sisteminin ileride Instagram ve WhatsApp’ta da kullanılacak ve daha fazla ülkede hizmete sunulacak.

Ödeme bilgileri tekrar girilmeyecek

Kullanıcılar tercih ettiklerini ödeme yöntemini Facebook Pay’e tanımlayarak, ödeme gerektiren durumlarda ödeme bilgilerini tekrar girmek zorunda kalmayacak. Sistemde ödeme geçmişlerini görüntüleme, ödeme metodlarını kontrol etme ve ayarları güncelleme tek bir panelden yapılacak.

ABD’de kullanıma sunulacak olan sistemde kullanıcılar, gerçek zamanlı olarak “canlı sohbet” aracılığıyla müşteri hizmetlerine ulaşabilecek.

Bilgiler saklanmayacak

Kart ve banka hesabı bilgilerini güvenli ve şifrelenmiş bir şekilde saklamayı vadeden Facebook Pay, dolandırıcılığa ve yetkisiz işlemlere karşı da tespit sistemi olarak hizmet verecek.