Elon Musk'tan uzaya uçan Branson'a çıplak ayaklı ziyaret

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın, uzaya giden ilk milyarder unvanına sahip Richard Branson’u başarılı uzay yolculuğu öncesinde ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Temmuz 2021 12:14
Elon Musk'tan uzaya uçan Branson'a çıplak ayaklı ziyaret

Elon Musk uzaya çıkan İngiliz iş insanı Richard Branson'ı evinde ziyaret etti. Ziyareti, mutfakta çıplak ayaklı Musk ile çekilen fotoğrafını "Sabaha bir arkadaşla başlamak harika" notuyla paylaşan Branson duyurdu. 

Roket şirketi SpaceX ile Mars'a ulaşma hedefinde olan Elon Musk, tarihi uçuş öncesinde Virgin Galactic'in New Mexico'daki fırlatma tesislerini ziyaret etti. Daha sonra Branson'ın diğer uzay uçuşu şirketi Virgin Orbit'in CEO'su Dan Hart  ile görüştü.

Görüşmeden, sadece birkaç saat sonra Branson, iki pilot ve yolcu olarak bekleyen diğer üç Virgin Galactic çalışanı eşliğinde havalandı. 

'Elon Musk tam bir gececi' 

NTV'de yer alan habere göre, Branson, uçuştan sonra yaptığı basın toplantısında ise ziyaret ilişkin şunları söyledi: "Bu sabah Elon Musk'ı saat üçte mutfağımda bulmak ve bize en iyisini dilemek için gelmesi harikaydı. Ben o saatte  çoktan yatmıştım. O tam bir gececi ve bizim saatlerimiz tamamen farklı. Ama bunca yolu gelip bize iyi dileklerini iletmesi çok hoş."