Atatürk’ün kurduğu Sümer Holding’in üç arazisi daha özelleştirildi

Atatürk’ün kurduğu Sümer Holding’in üç arazisi daha özelleştirildi

1938 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasıyla kurulan ve Cumhuriyet tarihinin en önemli kurumları arasında yer alan Sümer Holding'in Şanlıurfa'da bulunan üç arazisi toplam 13 milyon 420 bin TL'ye satıldı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Cumhuriyet tarihinin en önemli kurumları arasında yer alan ve son yıllarda da varlıkları birer birer satılan Sümer Holding A. Ş. adına kayıtlı Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesindeki üç taşınmazın daha satışına onay verdi. Toplam büyüklüğü 16 bin metrekareyi geçen üç arazinin 13 milyon 420 bin TL’ye satıldığı açıklandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın arazilerin satışına ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Sümer Holding A.Ş. adına kayıtlı, Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesine bağlı Mehmetçik Mahallesi'ndeki 7 bin 355,34 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, özelleştirme ihalesinde 6 milyon 380 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Mehmet Emin Arslan'a satışı onaylandı.

Şirketin aynı mahallede bulunan 5 bin 795,44 metrekare yüzölçümlü taşınmazının yapılan ihalede 4 milyon 401 bin lirayla en yüksek teklifi veren Enver Karakeçili'ye, 2 bin 879,78 metrekare yüzölçümlü taşınmazının ise 2 milyon 640 bin lirayla yine en yüksek teklifi sunan Asia Otomotiv Yedek Parça Ltd. Şti.'ye satılması kararlaştırıldı.