Ataşehir'de mobilya fabrikasında yangın!

İstanbul Ataşehir'de bir mobilya fabrikasında yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevkedildi.

Yangın saat 12.50 sıralarında Ferhatpaşa mahallesinde bulunan 2 katlı mobilya fabrikasında çıktı. Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında alevler kısa sürede büyüyerek fabrikayı sardı. Yangını gören vatandaşlar, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfiaye ve sağlık ekibi sevkedildi. Yangında zaman zaman patlamalarda yaşandı. Büyük korku ve paniğin yaşandığı yangına  ekipler yerden ve merdiven aracıyla müdahale etti.

2 işçi tabelalara tutunarak aşağı indi 

Yangında, içeride mahsur kalan 2 işçi duvardan sarktıktan sonra tabelalara tutunarak ikinci kattan aşağıya indi. Mahalle sakinleri alevlerden kaçan işçiler için seferber oldu. O anlar kameraya da yansıdı.

Yangın söndürme çalışmaları sırasında  sırasında  itfaiye aracının önünde kalan bir otomobil çevredeki vatandaşlar tarafından kaldırıldı. Yangında ilk belirlemeye göre yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.1 itfaiye eri de dumandan etkilenince ambulansta müdahale edildi. İtfaiyenin 1 saat süren çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alındı.

DHA