14 Ekim 2023 günü 21° Terazi burcunda tutulmada finansal hareketlilikler, anlaşmalar ve ilişkiler var...

14 Ekim 2023 günü 21° Terazi burcunda tutulmada finansal hareketlilikler, anlaşmalar ve ilişkiler var...
Astrolog Saadet Gülbakan'ın Yorumuyla...

Herkese merhaba,

Ben Astrolog Saadet Gülbakan

foto-link.jpg

Uzun zamandır Ekim ayı tutulmalarını işaret ediyordum ve artık o günler geldi çattı. Aslında tutuma etkilerine biz 29 Eylül Koç dolunayı ile giriş yaptık. Yani o dolunay tutulmaların bir fragmanıydı ve şimdide ekim ayında yaşayacağımız iki tutulma da 2024 yılının fragmanı aslında.

Tutulma haritalarını yorumlarken tabii ki anın haritası çok önemli. Ama en net ve görünür veriler geçmiş yıllarda yaşanmış olan tutulma dönemlerinde, bireysel ve toplumsal bazda neler yaşandığımızdır. Bu etkileri görebilmek için Saroz döngüsü ile birlikte Terazi burcunda yaşanan tutulmaların yıllarına bakarım ki burada karşıma 1933, 1951, 1969, 1987 yılları çıkıyor. Yakın tarih olarak ise 2004 ve 2006 yılları var.

Şimdi geçmişe bir dönün ve hatırlamaya çalışın bakalım. 2004-2006 yılları arasında hayatınızda neler oldu? Neler değişti? Kimler çıktı ya da kimler dâhil oldu?

Neden bunları soruyorum. Çünkü bunlara benzer etkiler yine gündeminize gelecek, tekrar benzer olaylar yaşanacak.. ..

Son 2 yıldır hayatımızda çözülemeyen kronikleşmiş problemler sorunlar varsa bunların sonuçlarını önümüzdeki 6 ay boyunca yavaş yavaş alacağız. Çünkü tutulmalar kadersel ve karmik etkiler taşır. Yani haksızlık yapıldıysa siz ödülünü alırsınız. Siz hak yediyseniz bedel ödetir. Özetle olması gereken olacak bitmesi gereken bitecek diyebiliriz.

14 Ekim 2023 günü 21° Terazi burcunda saat 20:54’te halkalı bir güneş tutulması yaşayacağız. Tutulma NASA’nın verdiği bilgilere göre yaklaşık 4 saat 10 dakika kadar sürecek. Tutulma anını biz ülkemizden gözlemleyemeyeceğiz ama Amerika, Panama, Meksika, Brezilya, Venezüella, Guatemala, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Arjantin ve İspanya’nın bir bölümü de dahil olmak üzere o bölgelerde gözlemlenecek. Doğal olarak bu ülkeler tutulma etkisini en yoğun şekilde yaşayacaklar.

Buralarda yüksek ölçekli depremler ve toprak hareketlilikleri, tsunami, kasırga, fırtına, dolu, aşırı rüzgâr tarzı olumsuz hava koşulları ve doğal afetler etkili olacaktır.

Amerika hattının çok yoğun etki almasından dolayı, haksızlık ve hukuksuzluk yaptığı konular varsa bunlarla ilgili kadersel olarak etki alacak. Bunlar halkın ayaklanması, halkın tepki vermesi, uzun zamandır sustuğu konulara karşı çıkması, hakkını aramak için ayaklanması, hukuksal mücadele başlatması ve ülkedeki tanınan ve bilinen kişilerinde sağlık sorunları, değişimleri ve ülkedeki hastalıklar gibi konular olabilir.

Şimdi biz ülkemizden açtığımız haritaya göre tutulma anında ikizler burcu yükselen noktasında olduğundan 14-28 Ekim tarihleri arasında alacağınız kararların, atacağınız emin adımların sonrasında bazı değişkenlikler göstermesi, durumların farklı yöne çekilmesi gibi etkiler verebilir. Bundan dolayı benim size önerim bu çok emin olduğunuz adımları bile Kasım ayına ertelemeniz. Çünkü ikizler burcu burada dediğim gibi o değişkenlikleri yaşatabileceğinden, her şeyin görünür olmasına dikkat etmelisiniz. Ve tabi birde bu dönem alınan kararların hayatınızda 6 yıl boyunca etkili olacağını da unutmayın.


14 Ekim terazi tutulması daha iyicil etkiler barındırırken 28 Ekim Boğa tutulması Marsiyen olduğundan daha sıkıntılı olacak

. Bu yüzden de tutulma yoğunluğunu azda olsa atlatarak adımlarınızı kasım ayına göre programlamanız ve bu tarihler arasında başlangıç yapmak yerine kasım ayına ertelemeniz çok önemli.


Tutulmanın en göze çarpan konuları içinde finansal hareketlilikler, anlaşmalar ve ilişkiler var.

Eğer evliliklerde, ilişkilerde, ortaklı yaptığınız işlerde uzun zamandır yaşadığınız sorunlar varsa cesur davranıp değişime ve dönüşüme direnemeden artık kararlar alacaksınız. Eğer uzun zamandır sözlü ya da nişanlı olan ya da hiç bu aşamaya gelememiş ilişkileri olanlar varsa bunlarda da bir üst seviyeye ilişkilerini taşıma durumu söz konusu olacak. Özellikle Terazi koç ve ikizler bu anlamda yoğun etki alacaklar. Yine bitmesi gereken bitecek, başlaması gereken başlayacak diyorum.

Önümüzdeki 6 ay boyunca boşanmalar, evlilikler, ortaklı ve hisseli işlerin gündemleri, sanat camiası ve tanınmış göz önündeki kişiler, bunlarla alakalı davalık olaylar, kara para aklayanlar, mafyavari kişiler ve bunların yargılanmaları, yakalanmaları, madenler, maden kazaları, yer altı kaynaklarımızdaki olumlu süreçler ve gelişmeler, estetik ve güzellik merkezleri, markalaşmalar, hak hukuk adalet arayışları, mahkemeler, avukatlar, savcılar, tekstil ve moda sektörü, ithalat ve ihracat, sanatsal faaliyetler, spor kulüpleri, köprüler…
Bu başlıklarla alakalı haberler ve durumlar olacak.

Bireysel olarak da hak ettiğini almaya çalışmak, artık ben de varım demek, sustuğu konulara karşı tepki göstermek, belki de bunları hukuk alanında adalet sistemi ile çözmeye çalışmak için adımlar atacağız.


Özellikle su, deniz ve hava olaylarıyla ilgili çok fazla gündemler oluşacak. Ana başlıklarına baktığımızda maalesef uçak ve gemilerin teknik arızaları, kazaları ve kaçırılmaları, deniz kuvvetleri, askeri donanma, denizden bağlantılı komşularımız, deniz ticareti ve yine deniz sınırı ile ilgili ticari anlaşmalar, Kıbrıs fazlasıyla konuşulacak. Tabi konu suyla bağlantılı olduğundan umarım olmaz ama boğulma haberleri de çok fazla olacaktır.

Ve yine depremler… Bu defa denizde oluşabilecek ve denize kıyısı olan yerlerde 4,5 / 6 arası hafif ölçekli sarsıntılar olabilir. Ekim ve kasım ayı, Ocak 9/15 arası, Şubat 1/14 arası riskli görünmekte. Tamamıyla astrolojik harita üzerinden yaptığım öngörü çalışmalarımdır.

Tutulma haritasında hava elementi çok yoğun olduğu için ve Satürn’ün de balık burcunda olmasından kaynaklı sürekli yazdığım ve çektiğim videolardan da biliyorsunuz; yoğun yağışlar, fırtınalar, hortum, kasırgalar, aşırı rüzgârlar olumsuz hava koşulları yaşanıyor ve yaşanmaya devam edecek. E birde petrole zam artışları devam edeceğinden dolayı çiftçimiz, tarımımız, mahsullerimiz zorlu dönemler yaşayacak ve bizde gıdaya ulaşmakta zorlanacağız.

Tutulma terazi burcunun 21 derecesinde olduğundan Foramen sabit yıldızını çalıştırıyor. Bu da bize kadınlar ve çocuklarla alakalı kaçırma, kaçırılma, şiddet ve üzücü olayları yaşatabilir.

Tekrar ülke haritamızı baz alarak birkaç konuya daha değinmek isterim. Ekonomi, vergiler, yeni paketler, yeni ekonomik düzenlemeler, zamlar, artışlar, döviz ve altının yukarı yönlü hareketi, devalüasyon, borsada büyük firmaların halka arzları, para birimlerinde değişimler ya da yeni para çıkarılması, dijital paralar, büyük firmaların kapanması, iflasları, işsizlik artışı, elektrikli araçlara gelecek zamlar, bankalar ve faiz düşürülmesi ve ekonomik buhranı uzun süre konuşacağız. Peki, biz ne zaman toparlanıyoruz. Bende güzel haberler vermek isterdim ama bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var. 8 Nisan 2024 tarihinde Koç burcunda bir tutulma yaşayacağız. O tutulmayla beraber toparlanma sürecimizde başlayacak aslında. 2025’in haziran sonrası haritamız ülkemiz için ekonomik alanda daha iyi işaretler veriyor. Bu arada Yeni anayasa da bu dönem çok fazla konuşulsa bile onunda netleşmesi yine 8 Nisan 2024 koç tutulmasıyla belirlenir. Mülteciler, yabancılar ile ilgili de sıkıntılı günler maalesef nisan 2024 dönemini işaret ediyor.


Ekim ve Kasım aylarında mal, mülk, konut fiyatları, kiracıları destekleyen paketler, arsa ve araç tarzı konularda düzenlemeler gelebilir ve satın alabilmek için fırsatlar oluşabilir.

Eğitim sistemine bakalım, üniversiteler ve okullarla ilgili bazı bölgelerde kısıtlamalar, online eğitimler, hibrit sistem söz konusu olacaktır.

Daha önceki videolarında da bahsettiğim gibi yine Azerbaycan Ermenistan İran Irak Gürcistan hattında gerginlikler devam edecektir.

Filistin, İsrail, Lübnan, Mısır, İran, Suriye gündemdeki yerini korumaya devam edecek.

Muhalefet ve hükümet içinde bazı ayrılışlar kopuşlar değişimler söz konusu olabilir hükümet tarafında da bakanlıklarda değişimler, kabinede değişimler olabilir

Ve “AF” yine uzun bir süre mahkûmlarla, okullarla, vergi barışlarıyla ve buna benzer alakalı her alanı kapsayan “af” kelimesine fazlasıyla duyacağız.

Son olarak sağlık alanına bakalım. Yine Foramen yıldızıyla alakalı göz, kulak başta olmak üzere mide, diş ağrıları, böbrekler, bel, şeker hastalıkları, salgınlar ve salgınla alakalı yoğun konuşmalar, mecburi tutulmaya çalışılan ilaç ve sıvılar, kapanma ile ilgili gündemler duyacağız. Kısmi kapanma uygulaması olsa bile ben tam kapanma öngörmüyorum.

Ve yine Satürn Balık yazımda ki bu da Halk TV arşivlerinde var belirttiğim gibi kanser hastalığına dair olumlu olan süreçler yaşanacak. Bunlar bazı ilaçlar ve yine sıvılarla alakalı olumlu tedavi yöntemleri olacaktır.

Etiketler :