Akşener, Ümit Özdağ'ın ayrılık sürecini anlattı - VİDEO

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ümit Özdağ’a ilişkin açıklamalarda bulundu.

Habertürk’te Fatih Altaylı ile Teke Tek programının konuğu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu. Parti içindeki kopmalara dair konuşan Akşener, Ümit Özdağ’ın canlı yayında başlattığı ‘FETÖ’ tartışmalarına ilişkin de açıklamada bulundu. Akşener, “Bu arkadaşımız fezlekesine dair bana gelip grup başkanı olmak istediğini söyledi. Ben de ona ‘hayır’ demedim. Ama grup başkanı olarak Edirne Milletvekilimiz Orhan Çakırlar düşünülüyordu. Kongreden sonra bu eylemi gerçekleştirebileceğimizi söyledim. Benim hazırladığım 100 kişilik listenin birinci sırasına Orhan Çakırlar’ı koydum” dedi.

Altaylı’nın “Siz Ümit Özdağ’ın grup başkanı olabilmesi adına, Orhan Çakırlar’ı GİK’e almayı kabul ettiniz bir anlamda öyle mi?” diye sordu. Akşener bu soruya “Eylemim oydu” diye yanıt verdi ve devam etti:

Daha sonra el yazısı listede Sayın Özdağ’ın ve Sayın Koncuk’un ismi vardı. Onlar GİK listesinde olmadıklarını biliyorlardı. Daha sonra Sayın Özdağ tek tek görüştüğüm milletvekili arkadaşlarımızın arasına katıldı. Niye bu kadar öfkelendiğini anlamadım ben… Ne olduğunu bilemediğim bir sistem içerisinde bir gün bir baktım ki bir televizyon kanalında veryansın ediyor arkadaşımız.

Gündem