Akşener: Bu derece namertlik hiç yoktu

Akşener: Bu derece namertlik hiç yoktu

İYİ Parti lideri Meral Akşener, son zamanlarda yaşanan saldırılara ilişkin konuştu ve "Bu derece namertlik hiç yoktu" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zeynep Gürcanlı, Yıldız Yazıcıoğlu ve Nergis Demirkaya’nın sorularını yanıtladı. Son dönemde yaşanan ve bir hayli artan saldırılara ilişkin konuşan Akşener, "Bu derece namertlik hiç yoktu" dedi. Akşener şöyle konuştu: 

“Benim danışmanım Murat İde saldırıya uğradı, Yavuz Selim Demirağ, Yurdagül Şimşek'in evi basıldı, Murat Ağırel, Barışlar hapse konuldu. Ülkücü camianın iyi tanıdığı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Orhan Uğurel, Afşin Hatipoğlu. Bunların ortak özelliği pusu olması. Bu derece namertlik hiç yoktu. Pusu ile adam dövülmez, bir kişiye beş kişi dövülmez.”

Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı'nın farklarını dile getiren Akşener, Millet İttifakı'nın rasyonel ve seçmen talebi üzerine yapılan bir işbirliği olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“Mezara kadar beraberiz, etle tırnağız diyorlar. Bizim böyle bir iddiamız yok. Biz CHP ile işbirliği yaptık. Rasyonel, seçmen talebi üzerine yapılan bir işbirliği. Siyaseten eleştiririm ama ailesini, yakınını karıştırmam. Ana muhalefet partisinin lideri Kılıçdaroğlu lince uğradı. Yumruk atan adamın evi türbeye döndürüldü. Erdoğan geçmiş olsun diye aramadı. Böyle bir şey olamaz.”