AKP'li belediyeden mezar yeri için ücret talebi: 40 bin TL

AKP'li belediyeden mezar yeri için ücret talebi: 40 bin TL

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri'de Asri Mezarlığı'nda yakınlarını kaybeden yurttaşlardan mezar yerleri için 40 bin TL ücret talep edildiğini söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri'de Asri Mezarlığı'nda mezar yerleri için 40 bin TL ücret talep edildiğini dile getirdi. Arık, “Ölümde dahi fakir ve zengin ayrımı var. Şeytan dahi insan öldüğünde, insanoğlu üzerinden elini çeker ama bu zalim iktidar, insanoğlu rahmetli olduğunda da onun üzerinden rant peşinde” diye konuştu. 

Yakınları vefat eden yurttaşlar ile bir araya gelen CHP'li Arık, yakınlardan birinin “Asri mezarlık için cenazeyi defnetmemiz için 40 bin lira ücret talep edildi. Bir başka yerde, Erkilet’te, boşluk olduğunu söylediler, orada mezar başı 200 lira talep ettiler. İki mezar alırsak oradan, 3 bin 700 lira istediler” ifadesini kullandığını aktardı. Bir diğer yurttaş ise “Bizden burası için tek mezara 40 bin lira istendi. İki mezar alacaktık. 80 bin lira para istendi” dediği aktarıldı. 

CHP'li Arık mezar fiyatlarına tepki göstererek şöyle dedi: 

“Şu an Kayseri’nin en değerli arazisinin üzerindeyiz. Buradaki arazinin metrekaresi 20 bin TL. İki metrekaresi 40 bin lira. Fakir rahmetli olduğu zaman, öldüğü zaman Asri Mezarlığa yatma şansı yok. Ölümde dahi fakir ve zengin ayrımı var. Şeytan dahi insan öldüğünde, insanoğlu üzerinden elini çeker ama bu zalim iktidar, insanoğlu rahmetli olduğunda da onun üzerinden peşinde”

ANKA