Akkuyu Nükleer Santrali bölgesinde patlama: Evler ve seralar hasar gördü

Akkuyu nükleer santrali bölgesindeki patlamada evler ve seralar hasar gördü. Valilik patlamanın planlı olduğunu, hasara ilişkin tespit komisyonu kurulduğunu kaydetti.

Akkuyu Nükleer Santrali bölgesinde patlama meydana geldi. Mersin Valiliği, patlamanın planlı patlatma olduğunu söyledi. Büyükeceli bölgesindeki evlerde ve seralarda hasar meydana geldi. Valilik, hasarların tespitine yönelik komisyonun kurulduğunu ve gerekli çalışmaların başlatıldığını bildirdi.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Akkuyu Nükleer Güç Santrali Bölgesinde bugün yapılan planlı patlatma sonucu patlamanın etkisiyle Büyükeceli bölgemizde ev ve seralarda meydana gelen zararların tespitine yönelik zarar tespit komisyonu kurulmuş olup gerekli çalışmalara başlanmıştır. Bu çerçevede vatandaşlarımızın zararları tazmin edilecektir.

Patlatma ile ilgili gerekli incelemeleri yapmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’ndan bir ekip görevlendirilmiştir. Konu her yönüyle incelenecek ve sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır."