Ahmet Hakan: Bittin sen Halil Sezai

Ahmet Hakan: Bittin sen Halil Sezai

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, yaşlı adamı darp ettiği görüntüleri ortaya çıkan şarkıcı ve oyuncu Halil Sezai'ye tepki gösterdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü "Bittin sen Halil Sezai" başlıklı yazısında, yaşlı adamı darp eden ve hakkında soruşturma başlatılan Halil Sezai'ye tepki gösterdi.

Hakan, yazısında "Normal zamanlarda kadın hakları falan konusunda fiyakalı duyarlar kasan ama bulduğu ilk fırsatta gerçek yüzünü gösteren bir riyakârsın Halil Sezai." ifadelerini kullandı.

Hakan'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Senartık hepimiz tarafından...

“İncir Reçeli” diye oynadığın filmlerle değil, yaşlı bir adama yönelik uyguladığın şiddet görüntüleriyle hatırlanacaksın Halil Sezai.Sen artık bizim gözümüzde...

“Romantik şarkılar söyleyen, ıssızlığın ortasındaki kentli adam” olmaktan çıkıp “mağara adamının teki” durumuna düştün Halil Sezai.

*

Sen artık hepimiz için...

Sorunlarını kaba kuvvetle çözmeye çalışan, kendine hâkim olamayan, öfkesini kontrol altına alamayan magandanın en önde gidenisin Halil Sezai.

*

Sen artık şu saatten sonra...

Normal zamanlarda kadın hakları falan konusunda fiyakalı duyarlar kasan ama bulduğu ilk fırsatta gerçek yüzünü gösteren bir riyakârsın Halil Sezai.

*

Sen artık sanat piyasalarında...

“Hayal kırıklığı” olarak... “Aman dileyene el kaldıran tip” olarak... “Romantizmin yüz karası” olarak... Anılacaksın Halil Sezai.

*

Sen artık tüm toplum açısından...

Kendisini savunamayacak yaşlı bir adamın evini basmaya iki çam yarmasıyla birlikte giden, delikanlılıktan hayli uzak bir adamsın Halil Sezai.

*

Yaptığın açıklamayı da okudum.

Şiddete bin bir mazeret üretmişsin.

Şiddetin mazereti olmaz Halil Sezai.

Ne olmuştu? 

Halil Sezai, İstanbul Tuzla'da komşusu Hüseyin Meriç'i (67) dövdüğü görüntülerle gündeme geldi.

Halil Sezai konuyla ilgili açıklama yaptı. Sezai, "Taş olsa çatlardı aylardır bu kadar ağır küfür ve tacize. Savunulacak bir tarafım yok. Olan oldu. Çok üzgünüm. Kendisinden de özür diliyorum"