Abdulkadir Selvi: Bakan Albayrak, Batılı bir Bakan tarafından tehdit edilmiş

Abdulkadir Selvi: Bakan Albayrak, Batılı bir Bakan tarafından tehdit edilmiş

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la gerçekleşen söyleşini anlattı. Abdulkadir Selvi, Bakan Albayrak'ın Batılı bir bakan tarafından tehdit edildiğini aktardı.

Abdulkadir Selvi, Bakan Albayrak'ın günlük tuttuğunu görünce şaşırdığını belirterek, “Günlük tutuyor musunuz?” diye sorduğumda, “Tabii, Sadık Albayrak’ın oğlu olunca yazmak genlerimizde var” dedi.

Selvi, Bakan Albayrak'ın bulunan doğalgaz rezervinin faturalara yansıyacağı sözlerini de aktardığı yazısında, Albayrak'ın FETÖ'nün engel iddiasını, "ABD’nin planları doğrultusunda ülkesine karşı darbe yapmaya çalışan FETÖ’cülerden her şey beklenir" diyerek yorumladı.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

"Enerji savaşları tehditlere, darbelere, işgallere varan sert mücadelelere sahne oluyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Ben bir Batı ülkesinde muhatabım tarafından birebir sözlü, imalı tehdit edilmiş bir bakanım” deyince yine gözlerimiz fal taşı gibi açıldı. Nasıl yani? Berat Albayrak o kadar sıradan bir şey anlatıyor gibiydi ki sözlerini açmasını istedik
“Ne zaman oldu” diye sorduk. “Enerji Bakanlığım döneminde” dedi. Israrlı sorularımız üzerine, o şahsın Batı’nın büyük devletlerinden birinin Enerji Bakanı olduğunu söyledi.

“Orada ona gereken cevap verildi. Ama bunları ileride yazmamız lazım. Nesiller bunu bilmeli” dedi. Aynı kanaatteyim.

FATURALARA YANSIYACAK

Karadeniz’de bulunan doğalgaz, vatandaşın faturasına yansıyacak mı? Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’a bunu da sorduk. Net bir dille, “Yansıyacak” dedi. Dilerim daha büyük rezervler tespit edilir, vatandaşlarımızın faturaları hafifler."

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.