ABD Kongre Binası güvenlik tehdidi nedeniyle kapatıldı

ABD Kongre Binası güvenlik tehdidi nedeniyle kapatıldı

Joe Biden'ın görevi devralmasına kısa süre kala ABD kongre binası güvenlik tehdidi nedeniyle kapatıldı.

ABD Kongre Binası giriş çıkışlara kapatıldı. Kapatılma sebebi olarak ise güvenlik tehdidi öne sürüldü. Pencerelerden ve kapılardan uzak durun çağrısı yapılırken, Kongre binası yakınlarında dumanlar yükseldiği görüldü. 

'Dumanlar Kongre binası için tehdit oluşturmuyor'

Yetkililer, dumanların bir kaç blok ötede olduğunu ve Kongre binası için tehdit oluşturmadığını söyledi. Öte yandan, NBC'nin aktardığına göre, bir kolluk kuvveti yetkilisi, dumanlara bir barınma kampında çıkan yangının neden olduğunu belirtti. 

Euronews'ten Darren McCaffrey Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Pencerelerden kapılardan uzak durun, dışarıdaysanız korunak arayın" dedi. 

​ABD polisi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Joe Biden'ın yemin töreni provası esnasında tanımlanamayan bir güvenlik tehdidi oluştuğu bildirildi. Öte yandan, Biden'ın tören provasına katılanların ise tahliye edildiği duyuruldu.

Gazeteci Hüseyin Günay ise Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: "ABD Kongre’sindeki güvenlik tehlikesi şimdilik bitti; Kongre’nin arkasındaki evsizlerden birinin çadırı yandı. Dumanların yükselmesiyle Kongre giriş-çıkışa kapatıldı. Şu an için ortalık sakin, şimdilik."