4 farklı ilçede asker eğlencesi: Maske, halayda mendil olarak kullanıldı

4 farklı ilçede asker eğlencesi: Maske, halayda mendil olarak kullanıldı

İstanbul'un Bağcılar, Bayrampaşa, Kağıthane ve Maltepe ilçelerinde gençlerin koronavirüse rağmen bir grup genç asker eğlencesi yaptı. Eğlencede maskeler halayda mendil olarak kullanıldı.

İstanbul'un farklı noktalarında asker eğlencelerinde tedbirlerin ihlal edildiği görüntüler ortaya çıktı. Bağcılar'ın farklı mahallelerinde toplanan gençler koronavirüse rağmen asker eğlencesi düzenledi. Sokakta düzenlenen meşalelerin yakıldığı eğlencelerde sosyal mesafe ve maske kuralı hiçe sayıldı. Bir grubun düzenlediği eğlencede ise maskenin, halayda mendil olarak kullanılması dikkat çekti. Başka bir adreste ise yapılan eğlencede halay çeken grup, polisin gelmesi ile kaçmaya başladı. Yaşananlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Bayrampaşa'da yolu kapattılar

Bayrampaşa'da bir grup yaptığı eğlencede yolu kapattı. Asker eğlencesi için konvoy yapan grup, yolu kesti. Yaşananlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi. 

Kağıthane'de ise toplanan grup müzik eşliğinde halay çekti. Meşalelerin de yakıldığı eğlence, yine bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi. 

Maltepe'de de manzara aynıydı. Asker eğlencesi için toplanan grup, sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal etti.