Saray, Erdoğan'ın 'Kaybettik' açıklamasını reddetti... İşte kanıt video

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'u kaybettiklerini kabul etse de Saray'dan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın bu geceki balkon konuşmasında İstanbul ile alakalı Sayın Binali Yıldırım'ın açıklamasıyla çelişen herhangi bir ifadesi olmamıştır." denildi.

İstanbul'da CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun önde olmasına karşın AA veri akışını kesti, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise daha sandıklar sayılmadan kürsüde "Kazandık" dedi. Erdoğan, Ankara'daki balkon konuşmasında,  "İstanbul'da mevcut ilçe sayısından daha fazlası Cumhur İttifakı'nda veya başa baş. Bu ne demektir? Bu, büyükşehri vermiş olsa dahi ilçeleri vermediği anlamına gelir." dedi.

YANDAŞ MEDYADAN SANSÜR

Saray'dan gelen açıklamanın ardından Yandaş medyanın Erdoğan'ın konuşmasının bu bölümünü yayınlamaması dikkat çekti.

SARAY, ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASINI REDDETTİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Cumhurbaşkanımızın bu geceki balkon konuşmasında İstanbul ile alakalı Sayın Binali Yıldırım'ın açıklamasıyla çelişen herhangi bir ifadesi olmamıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Altun, Twitter'dan yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın bu geceki balkon konuşmasında İstanbul ile alakalı Sayın Binali Yıldırım'ın açıklamasıyla çelişen herhangi bir ifadesi olmamıştır."

 

Etiketler :