Erdoğan'dan teselli konuşması: Cumhurbaşkanı mıyım cumhurbaşkanıyım

Erdoğan'dan teselli konuşması: Cumhurbaşkanı mıyım cumhurbaşkanıyım
Erdoğan balkon konuşmasında Ankara ve İstanbul'dan bahsetmedi. Erdoğan, "Bazıları kendini darı ambarında zannediyor. Cumhurbaşkanı mıyım, Cumhurbaşkanıyım, AK Parti iktidar mı, parlametoda mıyız parlamentodayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, balkon konuşmasına yalnız çıktı. Erdoğan'ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

"Aziz milletim, sevgili Ankaralılar sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sevginiz, muhabbetiniz için her birinize şükranlarımızı sunuyorum. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Biz sadece ve sadece Rabbimizin huzurunda rüku da eğiliriz.

Bizi hep birinci olarak çıkartan milletimin her ferdine teşekkür ediyorum. AK Parti olarak tek başımıza veya Cumhur İttifakı olarak seçime girdiğimiz yerlerde 16 büyükşehir kazandık. Toplamda 778 belediye başkanlığı kazandık. Bazıları kendini darı ambarında zannediyor. Cumhurbaşkanı mıyım, Cumhurbaşkanıyım, AK Parti iktidar mı, parlamentoda mıyız parlamentodayız. Demokrasinin ilk basamağı olarak mahalle ve köylerimizde seçilen muhtarlarımızı da ayrıca tebrik ediyorum.  Seçimi kaybetmemizin neden milletimizin gönlüne girememiş olmamızdır Telafi etmenin çalışmalarına başlıyoruz. Açıklanana kadar itirazımız varsa itirazlarımızı yapacağız. İlçelerin çoğu AK Parti'de. Bu ne demektir. İyi çalışacağız.  İçinde milletin olmadığı bir siyasetin sonu faşizme çıkar.Şahsım dahil hiç kimse davamızdan büyük değildir, Türkiye'den daha öncelikli değildir, partimizden de önemli değildir. Hepimiz güç ve yetki sahibiyiz. Değişimin sürekliliğini öncelikle kendimizde başlayacağız.

Dört buçuk yıl seçim yok. Önümüzdeki süreci en verimli şekilde geçireceğiz.Yalan yanlış vaatte bulunanlar buyursunlar. Göreceğiz. Sakın ha küsmek, kırılmak yok, yüzde 52 oy almış bir partimiz var. Bu seçimin birinci partisi AK Parti.  Diğerleri düşünsün. "

Etiketler :