İmamoğlu'ndan AA'ya: Bir yerden haber mi bekliyorsunuz?

İmamoğlu'ndan AA'ya: Bir yerden haber mi bekliyorsunuz?
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu oy sayımı sürerken bir açıklama daha yaptı. Veri girişini güncellemeyen Anadolu Ajansı'na seslenen İmamoğlu, "Bir yerden haber mi bekliyorsunuz?" dedi.

İşte Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Alkış ve tezahürat lütfen yapmayın. Burada vaktim var diyenleri ilçelerinde göreve davet ediyorum. İl seçim kurullarını tek bir oya dahi sıkıntı vermemeleri için göreve davet ediyorum. Şu an ikazımı tekrar yapıyorum. En sağlıklı şekilde tutanakların kayda girilmesini sağlamanız gerekmektedir. Sürece hassasiyetle kontrol mekanizması gibi görevimize davet ediyorum. On binlerce yol arkadaşıma teşekkür ediyorum. Sandıklarınızdaki görevlerinize, gülümseyerek görevli insanlara oradaki pozisyonlarını dikkatle korumalarını istiyorum.

Yüzde 76.1 veri girişi yaptık sisteme ve bizim oyumuz 50.51 Binali Yıldırım'ın oy oranı ise 46.55.

Ben takdir etmeyi bilirim ama tebrik edilmeyi de beklerim. Sürecin en hassas bir şekilde neticelenmesi için bütün görevli arkadaşlarıma, güvenlik görevlilerine teşekkür ediyiorum. Yine tüm yetkilileri göreve davet ediyorum.

Bizim girişlerimiz devam ediyor. Kendilerini uzun yıllardır görev yapmış biri olarak göreve davet ediyorum. Kazandık demesini ayıplıyorum. Lütfen süreci beklesinler.

"AA bir yerden haber mi bekliyorsunuz"

"36 dakikadır AA'nın girişi yoktur.  Bir yerden haber mi bekliyorsunuz, tedirginliğiniz mi var Bu Türkiye'nin demokrasi meselesidir. Toplumun vicdan duygusu. Lütfen sandıklarınızı terk etmeyin. Demokrasinin kahramanı olacaklar. Ben de açık ve net söylüyorum. Kazandığımız biliyorum. Devlet adamlığım bunu açıklamama izin vermiyorum. AA'nın suskunluğu benim nezdinde itibarsız hale düşürmüşür. Bizim oyumuz yüzde 50, rakibimizin oyu yüzde 46."

İmamoğlu'ndan 5. açıklama

Veriler açıklama yapılmadığı için yeniden açıklama yapan İmamoğlu, "Anadolu Ajansı 1 saattir açıklama yapmamakta ısrara ediyor. Bilgi alma kurumunda çalışanları uyarıyorum. Yarın bu toplumun yüzüne bakamazsınız. Lütfen bir an önce süreci toplayın. Bir yere mi ulaşamıyorsunuz, anlamış değilim. Tarih sizden hesap sorar. Kazandığımızı biliyorum. Bu şekilde açıklama yapmıyorum devlet adamlığına sığmadığı için. Lütfen gereğini yapın. Başka kaynaklarımız da var, gerektiğinde bunu açıklarız. "

 

İlgili Haberler