Zuckerberg'den güneş kremi açıklaması: Gizlenmek için yaptım

Zuckerberg'den güneş kremi açıklaması: Gizlenmek için yaptım

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Temmuz 2020'de Hawaii'de sörf yaparken yüzüne çok fazla güneş kremi sürmesiyle bembeyaz göründüğü anların açıklamasını yaptı. Zuckerberg, kendisini takip eden fotoğrafçıdan gizlenmeye çalıştığını belirtti.

Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, Temmuz 2020'de Hawaii'de sörf tahtası üstünde kapüşonlu tişört giydiği ve yüzünü güneş kremine buladığı, bu sebeple o dönem çok konuşulan görüntüsüyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Instagram'ın yöneticisi Adam Mosseri'nin canlı yayınına katılan Zuckerberg, beyaz tenli olduğu için yüzerken veya su sporları yaparken bolca güneş kremi sürdüğünü anlattı. Zuckerberg krem miktarını bu denli abartmasının bir diğer nedeninin ise kendisini takip eden fotoğrafçıdan gizlenmeye çalışmak olduğunu söyledi.

'Güneş kremi bence faydalı'

Zuckerberg sosyal medyada kendisiyle ilgili yapılan komik paylaşımlardan hoşnutsuz olmadığını, internet ahalisini güldürdüğü için mutlu olduğunu da ekledi.

​Zuckerberg daha önce de BuzzFeed News ve The Verge siteleriyle yaptığı toplantıda da aynı meseleye değinmiş, "Haddinden fazla güneş kremi sürdüğüm için özür dilemeyeceğim. Güneş kremi bence faydalı, bu fikrimin arkasındayım" diyerek savunmaya geçmişti.