Vatan Şaşmaz'ın son görüntülerini yayan polis hakkında karar

Vatan Şaşmaz'ın son görüntülerini yayan polis hakkında karar
Beşiktaş'ta bir otel odasında bir dönem aşk yaşadığı eski manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz'ın ceset görüntülerini sızdırdığı iddia edilen polis memurunun aralarında bulunduğu 4 kişinin yargılandığı...

Beşiktaş'ta bir otel odasında bir dönem aşk yaşadığı eski manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz'ın ceset görüntülerini sızdırdığı iddia edilen polis memurunun aralarında bulunduğu 4 kişinin yargılandığı mahkemede yeni gelişme yaşandı. Mahkeme, polis memuru Faruk K.'yı toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme diğer 3 sanığı ise ayrı ayrı 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Sanıklar hakkında verilen hapis cezaları ile ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

İstanbul 39 asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 19 aydır görevden uzaklaştırılan polis memuru Faruk K. katıldı, diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi.

19 AYDIR POLİSLİKTEN UZAKLAŞTIRILDIM

Habertürk'te yer alan habere göre, mahkeme sanık Faruk K.'dan son savunmasını yapmasını istedi. Faruk K., "Olayın başından sonuna hiçbir suç işleme kastıyla hareket etmedim. Zerre kadar menfaatim olmadı. Maddi ve manevi olarak en çok zarar gören benim. 19 aydır mesleğimden uzaklaştırıldım. Beraatımı istiyorum" dedi.

MÜVEKKİLLERİNİN BERAATINI İSTEDİLER

Fakuk K.'nın avukatı ise, müvekkilinin 20 yıllık polis memuru olduğunu belirterek, "Sicilinde herhangi bir disiplin cezası bile yoktur. İsnat edilen suçlar oluşmamıştır. Müvekkilimin beraatını talep ediyorum" dedi.Sanıklardan Didem Ç.'nin avukatı da müvekkilinin beraatına karar verilmesini talep etti.

POLİS MEMURU TOPLAM 1 YIL 5 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Mahkeme, sanık polis memuru Faruk K.'yı "Görevi Kötüye Kullanmak, Gizliliği ihlal ve Ses veya Görüntüleri kaydetme ve nakletme" suçlarından toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

CEZALAR ERTELENDİ

Sanık polis memuru Faruk K.'nın eşinin de arasında bulunduğu diğer 3 sanık ise "Ses veya Görüntüleri Kaydetme ve nakletme" suçundan ayrı ayrı 2 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıklara verdiği hapis cezaları ile ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına da karar verdi.

Etiketler :