Ünlü olmak isteyen Brezilyalı Hulk öldü

Brezilyalı sosyal medya fenomeni namı diğer Brezilyalı Hulk, 55 yaşında hayatını kaybetti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Ağustos 2022 16:46
Ünlü olmak isteyen Brezilyalı Hulk öldü

Kaslarını şişirdiği için oluşan vücut görüntüsünden dolayı yeşil dev Hulk'a benzetilen Brezilyalı sosyal medya fenomeni, vücut geliştirici Valdir Segato hayatını kaybetti. Arkadaşları, Segato'nun ölüm riskini bile bile kaslarına "Synthol" adı verilen sentetik yağı enjekte etmeye devam ettiğini ifade etti.

Segato 55 yaşında hayatını kaybetti. Beş yıldan uzun bir süre boyunca "Synthol" adı verilen sentetik yağı doğrudan kas dokularına enjekte ederek kaslarını şişirdiği için kendisine "Brezilyalı Hulk" lakabı takılan Segato 27 Temmuz'da, tam da 55. doğum gününde öldü. Brezilya'da yayın yapan Globo sitesinin bir komşudan aktardığına göre Segato sabah 6 sularında komşu evin penceresini tıklatıp yardım istedi, kaldırıldığı hastanede de hayatını kaybetti.

'Riske değer'

'Synthol' denen yağ, kullanan kişinin gücünü artırmıyor; aksine felç ve enfeksiyon gibi sağlık risklerini beraberinde getiriyor. Sputnik'te yer alan habere göre, Segato ise doktorların tüm uyarılarını görmezden gelerek elde ettiği sonucun tüm risklere değdiğini söylemiş, 2016'daki bir açıklamasında, "Beni sürekli 'Hulk', '(Arnold) Schwarzenegger' ve 'He-man' diye çağırıyorlar ve bu hoşuma gidiyor. Bisepslerimi iki katına çıkarttım ama hâlâ daha büyük olsunlar istiyorum" demişti.

Segato'nun arkadaşlarından Fernando Carvalho da Silva, "Bu riski göze almıştı. İyi görünmek ve ünlü olmak istiyordu" dedi.

TikTok'ta 1.7 milyondan fazla takipçisi bulunan 'Brezilyalı Hulk'un normal hayatında ise pek arkadaşı olmadığı biliniyor.