Uçuş tarihinde bir ilk: Küçük çocuk davranışı nedeniyle uçaktan atıldı

Uçuş tarihinde bir ilk: Küçük çocuk davranışı nedeniyle uçaktan atıldı
Santa Marta'dan Bogota, Kolombiya'ya uçması planlanan Latam Havayolları'nın 4049 sefer sayılı uçuşunun öfkeli yolcuları, çocuk babasına itaat edene kadar pistte bekletildi. Sonunda çocuğun uçuş görevlilerine itaatsizlik etmesi üzerine kaptan iniş kapısına geri dönmek zorunda kaldı.

Aşırı kalabalık olan uçuş, bir çocuğun emniyet kemerini takmayı reddetmesi nedeniyle bir saat ertelendi.

Yolcular, çocuğu götürmeleri için uçuş görevlilerine bağırdı. Çocuk ve babası daha sonra uçaktan çıkarıldı.

Uçuş görevlisi şunları söyledi: "Sayın yolcularımız, uçuş kurallarına uyulmadığı takdirde uçuşa başlayamayacağımızı bildiririz. Kurallara uyulmadığı için geri dönmek zorunda kaldık. Şimdi de kurallara uymayan yolcularımızı bekliyoruz. Uçaktan inme kuralları nedeniyle uçuşa bu şekilde başlayamayız."
İniş kapısına dönen bir havayolu çalışanı, ikili uçaktan inmeden önce baba ve oğula yaklaştı.

Kullanıcılar "İn" diye bağırırken asistan, "Bunlara uyulmadı ve geri dönmek zorunda kaldık, artık yönetmeliğe uymayan yolcuların lütfen inmesini bekliyoruz " dedi.

4049 sefer sayılı uçağın nihayet kalkması yaklaşık bir saat sürdü , ancak güvenlik personeli ve Polis tarafından başka bir yere gönderilmek üzere uçaktan çıkarılan reşit olmayan çocuk ve babası yoktu .

Sivil Havacılık'a göre, “Bir yetişkinin 12 yaşın altındaki çocuklarla seyahat etmesi durumunda uçak biletini ve sivil kayıt veya kimlik belgesini yanında bulundurması gerekiyor. Reşit olmayan çocuktan sorumlu bir yetişkinseniz, yukarıdakilere ek olarak, reşit olmayan çocuğun taşınması için her iki ebeveynin de ilgili iznini kanıtlamanız gerekir.