Bodrum'da hayatını kaybeden iş insanı ve eşinin ölüm sebebi ortaya çıktı

Bodrum'da hayatını kaybeden iş insanı ve eşinin ölüm sebebi ortaya çıktı
Bodrum'da iş insanı Ünal Pala, eşi Evrim Pala ve kızlar Mina Pala sürat teknesiyle Bodrum'daki Kaynar mevki açıklarında kayalıklara çarptı. Suya düşen küçük Mina'yı çevredekiler kurtarırken, Pala çifti hayatını kaybetti.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde İnşaat ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren holdingin yönetim kurulu başkanı Ankaralı Ünal Pala'nın kullandığı, içinde eşi Evrim Pala ve çocukları Mina Pala'nın da bulunduğu sürat teknesi, Kaynar mevki açıklarında kayalıklara çarptı.

is-insani-ve-esi-surat-teknesinde-baslarini-carparak-yasamini-yitirmis-5912-dhaphoto1.jpg

Mina'yı çevredekiler kurtardı

Çarpmanın etkisiyle savrulan teknede Pala çifti ağır yaralanırken, 12 yaşındaki Mina ise savrularak denize düştü. Çevredekilerin yardımıyla Mina sudan çıkarıldı ve ihbar üzerine bölgeye sağlık, polis ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler sevk edildi.

Pala çifti yaşamını yitirdi

Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Ünal ve Evrim Pala çiftinin yaşamını yitirdiğini belirlendi. Kazada yaralanan Mina Pala ise ilk müdahalenin ardından ilçedeki bir özel hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olan Mina Pala, tedavisinin ardından taburcu edildi. Savcının incelemesinin ardından Pala çiftinin cansız bedenleri ise Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

is-insani-ve-esi-surat-teknesinde-baslarini-carparak-yasamini-yitirmis-5912-dhaphoto2.jpg

Mina 150 metre yüzdü

Kazanın Pala çiftinin kızları Mina ile sürat teknesiyle açıkta demirli olan yatlarına dönerken meydana geldiği öğrenildi. Kazadan yaralı kurtulan Mina Pala'nın çarpma sırasında denize düştükten sonra yaklaşık olarak 150 metre yüzdüğü, ardından da çevredekiler tarafından fark edilip, sudan çıkarıldığı ortaya çıktı.

Kahramankazan'da toprağa verilecekler

Öte yandan Ünal - Evrim Pala çiftinin cenazelerinin dün hava yoluyla Ankara'ya gönderildi. Çiftin cenazeleri, bugün öğlen İzmir Mahallesi Camisi'nde kılınacak namazın ardından Kahramankazan ilçesi mezarlığında toprağa verileceği bildirildi.

is-insani-ve-esi-surat-teknesinde-baslarini-carparak-yasamini-yitirmis-5912-dhaphoto4.jpg

Soruşturma başlatıldı

Kazanın ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında sürat teknesinin hızının kaza anında yaklaşık 70-80 kilometre olduğu belirlendi. Ünal Pala'nın kayalıkları görmemesi ve süratinin bulunduğu bölgeye göre fazla olması nedeniyle kazanın gerçekleştiği ileri sürüldü. Öte yandan, Pala çiftinin, çarpmanın şiddetiyle dümenin bulunduğu camlı bölmeye başlarını vurmaları sonucu yaşamını yitirdikleri üzerinde durulduğu öğrenildi.

Kaynak:DHA