Taksici Batman: Süper kahraman kostümüyle direksiyon başında

Taksici Batman: Süper kahraman kostümüyle direksiyon başında

Mersin'de taksi şoförlüğü yapan Ömer Efe Tektaş, haftanın bazı günleri 'Batman' kostümüyle direksiyon başına geçiyor. Tektaş, vatandaşın yüzünü güldürme amacında olduğunu söylüyor.

Mersin'in Yenişehir ilçesinde taksi durağında direksiyon sallayan Ömer Efe Tektaş  yolcularını film karakteri 'Batman' kıyafetiyle karşılıyor. 

İlgi çekici projesini 1,5 aydır sürdüren Tektaş, pandemi döneminde gece gündüz çalışan taksicileri süper kahramanlara benzeterek, “Bizler pandemiden bu yana 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Süper kahraman gibi ihtiyacı olana yetişiyoruz. Ben de bundan ilham alarak süper kahraman Batman’ın kıyafetini giyerek direksiyon başına geçiyorum” dedi.

Hem vatandaşların yüzünü güldürmek hem de farkındalık yaratmak için projeyi hayata geçirdiğini belirten Tektaş, “Görenler ilk başta şaşırıyor ancak zamanla alışıyorlar. Beni görünce fotoğraf çektirmek isteyenler var. Özellikle süper kahraman kostümü güven veriyor. Özellikle çocuklar ilk başta korkuyor, sonrasında ‘Batman Abi’ diyerek gülümsüyorlar. Çocukların mutlu olması beni de çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Taksici Batman: Süper kahraman kostümüyle direksiyon başında - 4