Sokak ortasında dövdüler, araca bindirip kaçırdılar

Küçükçekmece'de yolda yürüyen bir kişiyi arabadan inen iki kişi dakikalarca darbetti. Daha sonra ise zorla araca bindirilerek kaçırıldı. Polis ekiplerinin baskınıyla kurtarılan kişinin borç yüzünden şiddete maruz kaldığı öğrenildi.

İstanbul Küçükçekmece D-100'de, geçen pazartesi günü saat 15.00 sıralarında dehşet yaşandı.

Darbedildi, kaçırıldı

Yolda yürüyen Erhan M.'nin yanına otomobil yanaştı. Otomobilden inen 2 kişi, Erhan M.'yi darbetmeye başladı. Erhan M. sokak ortasında darbedilirken, zorla otomobile bindirilmeye çalışıldı. Dakikalarca tekme ve yumrukların hedefi olan Erhan M., otomobile bindirilerek, götürüldü.

Baskınla kurtarıldı

Olay üzerine Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler şüphelilerin F.Ö. ve F.Ö. olduğunu tespit eden ekipler Esenyurt'ta dükkanlarına baskın düzenledi. Baskında F.Ö. ve F.Ö. gözaltına alınırken, Erhan M. kurtarıldı. Erhan M.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Araştırmada Erhan M.'nin şüphelilerden önce 6 bin lira, sonra 3 bin lira daha olmak üzere 9 bin lira borç aldığı öğrenildi. Şüphelilerin paralarını alamadıkları için olayı gerçekleştirildikleri ortaya çıkarıldı.

Serbest bırakıldılar

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sulh ceza hakimliğine çıkarılan F.Ö. ve F.Ö. isimli iki kardeş, “gasp” suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynaklar: DHA, ANKA

Kaynak:DHA