Sivas Belediyesi'nden hayvansever uygulama
Ekleme: | Güncelleme: 16.02.2021 17:16

Sivas Belediyesi'nden hayvansever uygulama

Sivas Belediyesi Veterinerlik Fakültesi öğrencisinin kedi yaralanmalarına karşı önerdiği uygulamayı dikkate aldı, kentin birçok noktasına 'kedi çıkabilir' tabelası asıldı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi 4. sınıf öğrencisi İrem Yıldırım, Sivas Belediyesi'nden, şehrin trafik akışının yoğun olduğu cadde ve sokaklara ‘Kedi çıkabilir' tabelası asılmasını istedi. Yıldırım'ın isteği üzerine Sivas Belediyesi, kedi yaralanmalarına karşı öneriyi dikkate aldı. Kentin birçok noktasına 'Kedi çıkabilir' tabelası asıldı. 

"Kedi çıkabilir" tabelasıyla farkındalık oluşturulmak istendiğini söyleyen Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Ne kadar iyi barınak hizmetleri veriyor da olsak ne kadar iyi hayvan hastanesi işletiyor da olsak, burada esas mesele onların yaralanmasına veya bu tür vakaları yaşamamalarını engel olmaktır. Bu tabela Sivas'ta şu anda trafiğin yoğun olarak yaşandığı 6 caddemizde hayata geçti'' ifadelerini kullandı.

"Aynı dünyayı paylaşıyoruz"

Hayvansever uygulamaya önayak olan İrem Yıldırım, insanların hayvanlarla aynı dünyayı paylaştığını unutmaması gerektiğine dikkat çekti, ''Aslında biz onların doğal ortamlarında yaşıyoruz. Onların doğal ortamlarına binalar dikiyoruz. Arabalar park ediyoruz. Dolayısıyla onların bizim bu ortamımızda güvende olduklarına emin olmamız gerekiyor. Bu kedi çıkabilir tabelası da buna yönelik bir proje. Sürücüler açısından da faydası olacağını düşünüyorum” dedi.

Yaşam