Sırt ve koldaki inatçı yağları eriten yöntem! İşin uzmanı incecik olmanın formülünü verdi

Sırt ve koldaki inatçı yağları eriten yöntem! İşin uzmanı incecik olmanın formülünü verdi
Kol ve sırt bölgesinde oluşan inatçı sarkıkları yok etmek için pek çok kişinin evde uygulayabileceği kolay yöntemler bulunuyor. Uzmanların tek tek anlattığı bu yöntemler istenmeyen yağlardan kurtulmanızı sağlayacak.

Beslenme ve hareket düzenine bağlı olarak kol ve sırt bölgesinde istenmeyen, birçok kişinin rahatsız olduğu yağlanmalar oluşabiliyor. Kollarda oluşan sarkıklar ve göbek yağlarını gidermek mümkün. Uzmanlar bunun için çeşitli yöntemler olduğunu belirtiyor.

Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan yağlanma problemini eriterek daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Sırt bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkıkları önlemek için kas güçlendiren aktivitelere yönelmek doğru bir yöntem olacaktır.

Kas güçlendirici aktivitelerin desteğiyle kalori yakabilir ve istenmeyen yağları eritebilirsiniz. Düzenli bir beslenme de kilo vermek için faydalı olur. Bunun için yapmanız gereken tek şey doğru aşamalarla ilerlemek ve dengeli bir rutin oluşturabilmek.

Kilo verebilmek ve vücutta rahatsızlık yaratan bölgeyi eritmek için genellikle bir diyet planı oluşturulur. Ancak diyet yapmak ve diyet düzenine sadık kalmak her zaman işe yaramayabilir. Ayrıca az yemek yemek de bu tür problemlerin önüne geçemeyebilir.

Uzmanlar yağ kaybını artırmak ve vücudunu geliştirmek isteyen bireylere diyet yapmak yerine sağlıklı beslenme planı oluşturmasını öneriyor. Rutin bir diyet ile ilerlemektense önce zihninizde sağlıklı bir plan oluşturmak her şeyin başında geliyor. Yani sağlıklı gıdalarla beslenirken bir yandan da bilinçaltını bu yönde etkilemek gerekli.

Beslenme uzmanı ve tıbbi uzmanlar Kurulu üyesi Lisa Young beslenme planı hakkında önce düşüncelere hakim olmanın değerinden şu ifadeleri kullanıyor:

"Yiyecekler hakkındaki düşüncelerinizi yeniden çerçevelemek ve diyetinize dahil etmek için besin değeri yüksek yiyecekleri seçmek, kilo vermenin ve kiloyu uzak tutmanın en iyi yolu olacaktır"

Aynı zamanda Nihayet Full, Nihayet Slim kitabının yazarı olan Beslenme Uzmanı Lisa Young işlenmiş gıdalar hakkında farklı bir noktaya değinerek "Besleyici bir diyet, vücudunuza karbonhidratların, yağların, proteinlerin yanı sıra lif verir. Bu gıdaları tercih etmek kilo verme söz konusu olduğunda ultra işlenmiş gıdalar en iyi ipucunuz olabilir" diye belirtti.

Vücudunuzda oluşan yağlardan kurtulmak için yapılacak kas güçlendirme antrenmanları var. Uzmanlar, özellikle bu tür sorunları gidermek için güç egzersizi yapılmasını öneriyor. Güç egzersizleri sırt ve diğer bölgelerdeki kasları güçlendirebilir.

Sağlık ve fitness dünyasında popüler bir isim olan ve kişisel antrenörlük yapan Tyler Read, özellikle sırt bölgesindeki kaslar için 'row, şınav, pull-up ve lat pull-down' gibi egzersizleri öneriyor.

Uzmanlar, sırt bölgesi için oluşturulan egzersiz planları dışında kardiyo yapmaya özen gösterilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Hızlı bir yürüyüş, yüzme, bisiklete binmek veya aerobik egzersizler bu açığı kapatabilir.

Kişisel antrenör Tyler Read bu durumu 'düzenli aerobik egzersizler kalori yakmanın ve yağ kaybetmenin anahtarıdır' diye açıklayarak haftada en az 150 dakika aerobik aktivite yapılması gerektiğini vurguluyor.

İstenmeyen yağlardan kurtulmak için uzmanların bir başka önerisi ise market alışverişi yaparken gıdaların içeriklerini gözden geçirmek. Sağlıklı bir egzersiz planı oluşturmanıza rağmen içeriğine bakmadan tükettiğiniz birçok gıda katkı maddeleri nedeniyle tüm çabanızı yere serebilir. Yüksek oranda ilave şeker içeren gıdalardan uzak durulması gerekiyor.

Uzmanlar için değişken olmayan ve mutlaka tekrarlanması gereken son aşama ise olabildiğince aktif hareketlerle yaşamın değerlendirilmesi gerektiği ile ilgili. Fiziksel olarak aktif olmak kilo yönetimi, yağ yakımı ve pek çok sağlık riskinin önüne geçebilecek çeşitli faydalar sağlar.

Bunun için yapmaktan keyif aldığınız, egzersiz niteliği taşıyan koşu, yürüyüş, dans, kardiyo gibi çeşitli hobilere hayatınızda daha fazla yer vermeye çalışabilirsiniz.