Sırt Ağrısı Diye Gitti Yüzlerce Kist Çıktı

Sırt Ağrısı Diye Gitti Yüzlerce Kist Çıktı
Yüzlerce sayıdaki sıvı dolu kesecik, ameliyat ekibini ve hastanın yakınlarını hayrete düşürdü.DENİZLİ'de, ağrıları nedeniyle hastaneye başvuran ve ameliyat kararı alınan 37 yaşındaki Mehmet Şimşek'in karaciğerinden yüzlerce...

Yüzlerce sayıdaki sıvı dolu kesecik, ameliyat ekibini ve hastanın yakınlarını hayrete düşürdü.

DENİZLİ'de, ağrıları nedeniyle hastaneye başvuran ve ameliyat kararı alınan 37 yaşındaki Mehmet Şimşek'in karaciğerinden yüzlerce kist çıktı.

Ecza deposunda çalışan evli 2 çocuk babası Mehmet Şimşek, ağrıları nedeniyle Özel Tekden Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan tetkiklerde Şimşek'in karaciğerinde kistler bulunduğu belirlendi. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Namık Özkan tarafından yapılan ameliyat, başarıyla sonuçlandı. Şimşek'in karaciğerinden alınan yüzlerce sayıdaki sıvı dolu kesecik, ameliyat ekibini ve hastanın yakınlarını hayrete düşürdü.

Ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Namık Özkan, "Bu kistler, genellikle belirti göstermeyip bilgisayarlı tomografi ya da manyetik görüntüleme (MR) gibi görüntüleme işlemleri sırasında fark edilir. Bazı kist grupları yıllarca belirti göstermeyebilir, genişlediğinde patlayabilir ya da diğer organları sıkıştırarak, şişkinlik, doluluk hali ve karnın sağ üst kısmında ağrıya sebep olabilirler. Hastamızın karaciğerinden çıkan yüzlerce kist neredeyse bir kova oldu" dedi.

Sağlıklı bir şekilde taburcu olan Mehmet Şimşek, düzenli olarak kontrollerini takip edeceğini, o ağrıları bir daha yaşamak istemediğini belirterek, "Hastaneye gelmeden önce belimde ve sırtımdaki o ağrıyı tarif etmem mümkün değil. Ameliyat sonrası Namık Bey, karaciğerimden çıkan, kova içindeki kistleri gösterince gözlerime inanamadım" diye konuştu.