Seks yaparken Google'a yakalandılar

Avustralya'da bir çiftin otoyolun ortasındaki cinsel ilişki görüntülerinin Google Maps kameralarına yakalanması sosyal medyada olay oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Mayıs 2022 16:43
Seks yaparken Google'a yakalandılar

Güney Avustralya'nın Keith kasabasında Dukes Otoyolu üzerinde cinsel ilişkiye giren çift, Google Maps kameralarından kaçamadı. Çiftin gerçekten seks mi yaptığı yoksa kamerayı fark ettikten sonra kasten poz verip vermediği ise kesin olarak bilinmiyor.

Tepkiler çığ oldu

Görüntüler 2013 yılında çekilmiş olsa da sosyal medya platformu Reddit'te tekrar gün yüzüne çıkarılmasıyla gündem oldu.

Paylaşımı gören Reddit kullanıcılarından bazıları olayla dalga geçerken bazıları da, "Hiç utanmaları yok" gibi yorumlar yaptı.

Çöp kutusuna sıkışan çocuk da gündem olmuştu

Google Maps daha önce de ilginç görüntülere sahne olmuştu. Geçen ay bir çocuğun çöp kutusuna sıkıştığı görüntü, TikTok'ta 60 binden fazla beğeni toplamıştı.

Tartışmalara sebep olmuştu

Google tarafından hizmete konulan ve ücretsiz çevrimiçi haritalama servisi veren Google Maps'in gerçek sokak görüntülerini sunma özelliği Google Street View, özel hayatı kısıtladığı gerekçesiyle dünya çapında tartışmalara sebep olmuştu.

Google, sözkonusu özelliği ilk kez yürürlüğe sürdüğünde şiddet içeren görüntüleri kaldırıyor ya da kullanıcıların uygunsuz ve hassas görüntülerin kaldırılması için fotoğrafları işaretlemesine izin veriyordu. Ancak daha sonra politikasını değiştirerek bunun yerine fotoğrafların bulanıklaştırılması isteğine izin vermeye başladı.

Bu gelişmelerin ardından bazı Avrupa ülkeleri, vatandaşlarını korumak amacıyla şahısların kamu alanlarındaki aleni görüntülerinin izinsiz kullanılmasını yasaklayan yasalar oluşturdu.