Sarallar'dan tutukluydu... Elif Karlı'nın eşi yaşamını yitirdi

Sarallar'dan tutukluydu... Elif Karlı'nın eşi yaşamını yitirdi
Şarkıcı Elif Karlı'nın eşi Cengiz Karlı Tokat Cezaevi'nde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Cengiz Karlı, Sarallar örgütüne yönelik operasyon kapsamında 6 ay önce tutuklanmıştı.

Şarkıcı Elif Karlı'nın 30 yıllık eşi Cengiz Karlı, 6 ay önce Sarallar operasyonu kapsamında tutuklanmıştı. 57 yaşındaki Cengiz Karlı'nın Tokat Cezaevi'nde geçirdiği kalp krizi nedeniyle öldüğü öğrenildi.

2. Sayfa'nın haberine göre; Elif Karlı eşinin ölümüne ilişkin açıklamalarında Cengiz Karlı'nın iki gün önce ağır bir grip geçirdiğini belirtti. Önce zatürreden şüphelendiklerini ifade eden Elif Karlı, "Dün haftalık arama günüydü ve aramayınca korktum. Sabaha karşı 04.00 gibi cezaevinden telefon aldım. Telefonda beni alıştırarak Cengiz’in kalp krizi geçirdiğini ve hayatını kaybettiğini söylediler. En son geçen salı konuştum. 6 Ocak’ta da doğum günü vardı o zaman da görüşmüştüm. En son sesini duyduğumda çok iyiydi. Eşim ağır kalp hastasıydı” ifadelerini kullandı.

songul-karli-1.jpg

Cengiz Karlı neden hapisteydi?

Geçen temmuz ayında Sarallar grubuna yönelik İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 122 kişi gözaltına alınmış bunlardan 46'sı tutuklanmıştı. Cengiz Karlı da aynı operasyon kapsamında tutuklanmıştı.

Etiketler :