Sapık Milyarderin Gizli Tecavüz Odası Ortaya Çıktı

Sapık Milyarderin Gizli Tecavüz Odası Ortaya Çıktı
Hakkında bir dizi cinsel saldırı davası bulunan milyarder medya patronunun, tarihteki en büyük cinsel tazminat ödülü olduğu düşünülen tazminat olarak eski bir çalışanına 900 milyon dolar ödemesine karar verildi.

Onlarca kadına tacizden yargılanan Yunan milyarder Alki David, tarihin en büyük tazminat cezasına çarptırıldı.

Uluslararası bir Coca Cola şişeleme imparatorluğunun varisi olan David, en çok Tupac ve Michael Jackson gibi ölü sanatçıların 3 boyutlu animasyonlu avatarlarını yaratan hologram şirketiyle de tanınıyordu.

Mahkemede Jane Doe olarak anılan eski modele Şubat 2016'dan Nisan 2019'a kadar 'tecavüz dahil ağır cinsel taciz ve saldırı' uygulamakla suçlandı.

sapik-milyarder3.jpg

2019 yılında Hollywood’da çalışan Mahim Khan'a cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle 58 milyon dolar (Yaklaşık 1.9 milyar TL) tazminat ödemeye mahkum edilen 56 yaşındaki milyarder yine bir kadına tecavüz etti.

sapik-milyarder2.jpg

Davanın ardından "asla başka bir kadının vücudunu izni olmadan dokunmaması" konusunda uyarılan milyarder medya patronunun, şimdi de tecavüz ettiği eski başka bir çalışanına 900 milyon dolar (30 milyar TL) ödemesine karar verildi.

Kadının avukatı Gary Dordick, "Bu anıtsal karar, adalet adına önemli bir zafere işaret ediyor ve işyerinde cinsel saldırıya karşı mücadelede bir emsal teşkil ediyor" dedi.

sapik-milyarder1.jpg

David'in şirketinin insan kaynakları departmanındaki bir odanın kapısını pornografik bir resimle süslediği ve çalışanların bu odadan 'tecavüz odası' olarak bahsettiği söylendi.

Coca-Cola şişeleme imparatorluğunun varisi ve Hologram USA'nın kurucusu olan David, 2011'de eski eşi Jennifer Stano ile böyle poz vermişti.

Üç boyutlu hologram prodüksiyonu yapan ve Coca Cola firmasından kalan mirasla milyar dolarlık bir servete kavuşan David, daha önce de özel jetinde 1.3 milyon dolarlık esrarla yakalanarak Karayipler'deki St. Kitts Adası’nda tutuklanmıştı.