Rihanna'nın markasının değeri 1 milyar dolar
Ekleme: | Güncelleme: 19.02.2021 16:05

Rihanna'nın markasının değeri 1 milyar dolar

Müzik kariyerini geri plana atan ve moda alanına yönelen Rihanna'nın iç çamaşırı markasın 1 milyar dolarlık değere ulaştı. Rihanna böylece moda alanında yeni bir rekora imza attı.

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, müzik başarısının ardından, uzun süredir en çok kazananlar listelerinde yer alarak yeni bir rekora imza attı. 

32 yaşındaki şarkıcı, dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle Fenty'i kapatma kararı almış olsa da, iç çamaşırı markası Savage X Fenty ile başarıyı yakaladı.

Barbadoslu şakıcı Rihanna, kadın giyim markası Fenty'yi, pandemide zarar ettiği gerekçesiyle kapatma kararı almıştı. Moda dünyasında iflas dedikodularının yayılmaya başlamış ve artık modayla ilgilenmeyeceği konuşulurken, ünlü yıldızın iç çamaşırı markası Savage X Fenty yüzde 150 büyüyerek, 1 milyar dolar değere ulaştı. 

İç giyim markası başarıyı yakaladı

Rihanna kendi soyadını taşıyan Fenty markasıyla istediği başarıyı yakalayamadı. Ancak, Louis Vuitton'un çatı kuruluşu LVMH ile ortaklık yaptığı Svage X Fenty'nin değeri 1 milyon dolara ulaştı. Forbes dergisine göre Rihanna'nın iç giyim şirketi geçen hafta B serisi fonlarda 115 milyon dolar gelir elde etti.

Kendi kendine zengin oldu 

Geçen yılın ekim ayında Forbes'in ABD'de kendi girişimiyle zengin olan kadınlar listesine ilk kez giren Rihanna, müzik ve kozmetikten elde ettiği gelirle Forbes'un maaş, sponsor gelirleri ve kar paylarını hesaba katarak hazırladığı listede 600 milyon dolarlık servetiyle 33. sırada yer aldı.

Covid -19'la mücadele için bağı yaptı 

Ayrıca Rihanna müzisyen, koronavirüs (Covid-19) ile mücadele çalışmalarına 8 milyon dolardan fazla bağış yapan en hayırsever ünlülerden olmuştu.

 

 

 

Yaşam