Polis Beyonce’i Korumak İstemiyor

Polis Beyonce’i Korumak İstemiyor
ABD polisi nisan ayında gerçekleşecek konserlerinde şarkıcı Beyonce'i korumayı reddetti.Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Tennessee eyaletinde görev yapan bir polis memuru evini kurşunlayan saldırganların şarkıcıdan ilham aldığını...

ABD polisi nisan ayında gerçekleşecek konserlerinde şarkıcı Beyonce'i korumayı reddetti.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Tennessee eyaletinde görev yapan bir polis memuru evini kurşunlayan saldırganların şarkıcıdan ilham aldığını savunmuştu. Bunun sebebi olarak Beyoncé’nin Super Bowl şovundaki performanslarında, şiddet ve ayrımcılığa maruz kalan siyahlara saygı duruşunda bulunması olarak gösterilirken ABD güvenlik birimleri şarkıcıya tepkilerini ortaya koydu.

Ünlü şarkıcının nisan ayında Tampa’daki Raymond James Stadyumu’nda düzenlemeyi planladığı konserle ilgili görevlendirme konusunda da hiçbir polis memurunun istekli olmadığı belirtildi. Güvenlik güçlerinin Beyoncé’yi korumayı reddetmelerine rağmen, Tampa Polis Departmanı Sözcüsü Steve Hegarty, “Hangi sanatçı ya da hangi politikacı olursa olsun, bizim bir sorumluluğumuz var ve sonuç olarak görevimizi yapacağız” dedi.

SÖZCÜ