Organlarıyla 5 Hastaya Umut Olacak

BURSA'da solunum yetmezliği sonucu kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 74 yaşındaki F.İ. isimli kadının organları 5 hastaya umut olacak.Bursa'da 28 Ocak'ta solunum yetmezliği nedeniyle Çekirge...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Organlarıyla 5 Hastaya Umut Olacak

BURSA'da solunum yetmezliği sonucu kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 74 yaşındaki F.İ. isimli kadının organları 5 hastaya umut olacak.

Bursa'da 28 Ocak'ta solunum yetmezliği nedeniyle Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 74 yaşındaki F.İ., yapılan müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Tetkiklerin ardından F.İ'nin ailesi ile görüşen Organ Nakli Koordinasyon Merkezi ekibi, aileden bağış için onay aldı. F.İ.'nin karaciğeri, 2 böbreği ve korneaları organ bekleyen 5 hastaya umut olacak.

Organ Nakli Koordinatörü ve Çekirge Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Timur Didinen, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hastamız akciğer embolisi dediğimiz bir solunum yetmezliği sıkıntısıyla hastanemize gelmiş, bu arada beyin de oksijensiz kaldığından solunum durması oluşmuş. Solunum durmasında tedaviye tam cevap alamadığımız için beyin ölümü gerçekleşti. Bugün bütün tetkiklerimizi tamamladık. Hastamızın ailesiyle görüştük, organları bağışlamayı kabul ettiler" dedi.

Organları bağışlayan aileye teşekkür eden Didinen, "Hastamıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Şimdi hastamızın 2 böbreği ve karaciğeri alınacak. Daha sonra korneaları çıkarılacak. Karaciğer Bursa'da özel bir hastanede nakledilecek. İki böbrek Çanakkale'ye gönderilecek. Kornealar da Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi'ne gönderilecek" diye konuştu.