Onur Akın: Hakan biraz da küskün gitti

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 46 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Hakan Yeşilyurt'u dostları anlattı. Onur Akın "Hakan biraz da küskün gitti" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Onur Akın: Hakan biraz da küskün gitti

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden sanatçı Hakan Yeşilyurt önceki gün Antalya’da son yolculuğuna uğurlandı.

Adalılar Grubu ile müzik hayatına başlayan ve kısa zamanda müzik dünyasında önemli bir yer edinen Hakan Yeşilyurt’un ölümünün ardından  BirGün’e konuşan Onur Akın, Seyfi Yerlikaya ve Serkan Boranson’a sordu. Onur Akın’ın “…Dayanışma kültürünü de sorgulamak lazım. Sanatçılar gelsin 1 kuruş vermeden geri gönder olmaz, dayanışma sanatını da yaşatmalı. Hakan biraz da küskün gitti. Biraz kendimizi sorgulayalım. Sanatçıların nasıl yaşadığını, ne yediğini, içtiğini düşünmemiz lazım” ifadeleriyle anlattığı Yeşilyurt’un aramızdan ayrılışına dair paylaşılanlar şöyle:

‘YAŞARKEN SAHİP ÇIKILSAYDI BU KADAR ERKEN GİTMEYECEKTİ’

Akın şöyle konuştu:

"Gerçekten dünyaya gelmiş en temiz kalpli, en insan, en dost, en kardeş bir canımızı kaybettik. Kimsenin kalbini kırmadı. Hiç kimsenin kalbini incitmedi, kimseye kötü söz söylemedi. Çocuk yüreğiyle geldi geçti Hakan Yeşilyurt. Çok üzüldüm. Son görevimizi de yaptık dün. Dostlarla sevenlerle şarkılarla türkülerle son görevimizi yaptık. Onu çok özleyeceğiz. Işıklar içinde uyusun. Hakan vefasızlıktan, yalnızlıktan, sahipsizlikten öldü. Yakinen biliyoruz. Yaşarken sahip çıkılsaydı bu kadar erken gitmeyecekti. Biraz da küskün gitti. Bu kadar vefasızlıkla nereye kadar insanlar sanat yapacaklar. Yeniden insanlar gelmiyor diyoruz. Büyük bir yalnızlık içerisinde insanlar. Dayanışma kültürünü de sorgulamak lazım. Sanatçılar gelsin 1 kuruş vermeden geri gönder olmaz, dayanışma sanatını da yaşatmalı. Hakan biraz da küskün gitti. Biraz kendimizi sorgulayalım. Sanatçıların nasıl yaşadığını, ne yediğini, içtiğini düşünmemiz lazım."