Ne olduğuna inanamayacaksınız! Görenler şokta...

Ne olduğuna inanamayacaksınız! Görenler şokta...
9 senedir balıkçılık yapan vatandaş böyle bir balığı ne gördü ne duydu. Orta Amerika Pasifik Kıyısı'nda yaşayan bir tür olan 'Ninja Lanternshark' köpek balığı Alanya'da ortaya çıktı, herkes şokta...

Antalya'nın Alanya ilçesinde balıkçılık yapan Hüseyin Hanlı, 700 metre derinlikte Pasifik kıyılarında yaşayan 'Ninja Lanternshark' türü olduğu söylenen köpek balığı yakaladı.

Alanya’da balıkçılık yapan Hüseyin Hanlı, 700 metre derinlikte, parakete ile 'Ninja Lanternshark' türü olduğunu öğrendiği bir köpek balığı yakaladı.

Orta Amerika Pasifik Kıyısı'nda yaşayan bir tür olan 'Ninja Lanternshark', siyah rengi ve karanlıkta parlamasıyla biliniyor.

Ne olduğuna inanamayacaksınız! Görenler şokta. Pasifik'ten kaçtı Alanya'da ortaya çıktı: Ninja Lanternshark

Yakaladığı köpek balığının İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Deniz Canlıları Koleksiyon Merkezi tarafından istendiğini söyleyen Hanlı, “49 senedir balıkçılıkla uğraşıyorum. 2 gün önce teknede ismini bilmediğim ve daha önce hiç görmediğim bir balık yakaladım. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Deniz Canlıları Koleksiyon Merkezi'ndeki yetkililer balığın, ’Ninja Lanternshark' olduğunu söyledi. Balığı, 700 metrede parakete ile yakaladım. Normal balık için parakete attım, köpek balığı geldi. Bu derinlikte yaşayan balıklar su yüzüne çıkınca vurgun yiyor. Dişleri çok keskin. Bu tür bir balığı ilk defa gördüm" dedi.

Ne olduğuna inanamayacaksınız! Görenler şokta. Pasifik'ten kaçtı Alanya'da ortaya çıktı: Ninja Lanternshark - Resim : 2