MHP'den Şeyma Subaşı'na kötü haber!

MHP'den Şeyma Subaşı'na kötü haber!
Acun Ilıcalı'dan aylık 125 bin lira nafaka alan Şeyma Subaşı'na kötü haber. Eğer MHP'nin Meclis'e sunduğu nafaka teklifi geçerse Şeyma Subaşı'nın nafakasına 5 yıl sınırı gelebilir. 

MHP, Acun Ilıcalı'dan aylık 125 bin lira nafaka alan Şeyma Subaşı'nı da yakından ilgilendiren süresiz nafaka sisteminin değiştirilmesi için seçimden sonra Meclis'e teklif sunacak. MHP'nin kanun teklifine göre süresiz nafakaya 5 yıl sınırı gelmesi gündemde.

Kamuoyunda sürekli tartışmalara neden olan süresiz nafaka sisteminde, değişiklik yaşanabilir. Konuyu gündemine alan partilerden biri de Milliyetçi Hareket Partisi oldu. MHP yaptığı çalışmalar sonucu süresiz nafakanın, 5 yılla sınırlandırılmasını öngören bir kanun teklifi hazırladı. Meclis gündeminin şu an için yoğun olması ve yerel seçim sürecinden dolayı 31 Mart sonrası Genel Kurul'a getirilecek teklifte, mağduriyeti önleyici maddeler de var. Kanun teklifine göre eğer eşinden boşanan kişi, 5 yıl nafaka aldıktan sonra geçinemeyecek durumdaysa nafakayı devlet ödeyecek. (Takvim)