Maraşlı Memili Bıyıklarıyla Günde 5 Bin Dolar Kazandı, 3 Dükkan 1 Ev Sahibi Oldu

Maraşlı Memili Bıyıklarıyla Günde 5 Bin Dolar Kazandı, 3 Dükkan 1 Ev Sahibi Oldu
Kahramanmaraşlı Memili Rüştüoğlu, 1 metre 90 santimetre uzunluğundaki bıyıklarıyla yalnızca Türkiye'de değil, dünyanın dört bir yanında tanınıyordu. 42 yıl boyunca hiç kesmediği bıyıkları sayesinde 6 çocuk büyütüp 3 dükkân ve bir ev sahibi olan Rüştüoğlu, şöhreti de bu bıyıklarına borçluydu. Maraşlı Memili bıyıkları sayesinde günde 5 bin dolar kazandığını söyledi.

Kahramanmaraşlı Memili Rüştüoğlu'nun bıyık serüveni 1988 yılında başladı. O sene Almanya'nın Berlin kentinde düzenlenen Dünya Bıyık Şampiyonası'na katılan Rüştüoğlu, 1 metre 80 santimetre uzunluğundaki bıyıklarıyla birinci oldu ve dünya rekoru kırdı. Bu şampiyonluk Rüştüoğlu'na sadece bir unvan kazandırmadı, aynı zamanda ona dünya çapında bir şöhret de kazandırdı.

marasli-memili-biyiklariyla-gunde-5-bin-dolar-kazandi-3-dukkan-1-ev-sahibi-oldu1.jpg

GÜNDE 5 BİN DOLAR KAZANDI

Rüştüoğlu, bıyıklarının kendisine sadece şöhret değil, aynı zamanda maddi kazanç da sağladığını söyledi. Bıyıklarının sayesinde dünyayı dolaştığını ve gittiği ülkelerde fotoğraf çekimi için sıraya giren insanlardan para kazandığını anlatan Rüştüoğlu, "Bıyıklarım sayesinde günde 5 bin dolardan aşağı para kazanmıyordum" dedi.

marasli-memili-biyiklariyla-gunde-5-bin-dolar-kazandi-3-dukkan-1-ev-sahibi-oldu3.webp

BIYIKLARI SAYESİNDE 74 ÜLKE GEZDİ

Sabah'tan Ali Altuntaş'ın haberine göre Rüştüoğlu, şöyle konuştu:

"Bu bıyıklar bana 74 ülke gezdirdi. Gittiğim ülkelerde insanlar benimle fotoğraf çektirebilmek için sıraya giriyordu, yerine göre 50 dolar, 100 dolar ödüyorlardı. Ben şuanda emekli değilim."

marasli-memili-biyiklariyla-gunde-5-bin-dolar-kazandi-3-dukkan-1-ev-sahibi-oldu4.webp

1 EV 3 DÜKKAN SAHİBİ OLDU

"Esnafta değilim. Ama hiçbir şeye de ihtiyacım yok. Hem yarışmalardan hem de fotoğraf çekimlerinden ciddi paralar kazanıyordum. Bıyıklarım sayesinde kazandığım paralarla Göksun ilçesinde bina aldım. Şimdi bir evim ve 3 dükkânım var. Buradan gelen kira gelirlerim var. Bana tüm bu kapıları bıyıklarım açtı." marasli-memili-biyiklariyla-gunde-5-bin-dolar-kazandi-3-dukkan-1-ev-sahibi-oldu2.webp

BIYIKLARINA VEDA ETTİ

42 yıl boyunca hiç kesmediği bıyıklarını kestiğini açıklayan Rüştüoğlu, yaşlanma ve sol bacağındaki rahatsızlık nedeniyle bu kararı aldığını söyledi. Bıyıklarının bakımının zor ve meşakkatli olduğunu da dile getiren Rüştüoğlu, artık yarışlara da katılmadığı için kısa bıyık bıraktığını ifade etti.

marasli-memili-biyiklariyla-gunde-5-bin-dolar-kazandi-3-dukkan-1-ev-sahibi-oldu5.webp