Love Island'da final: Ekin Su ve Davide büyük ödülü paylaşacak

İngiltere'de yeniden yayınlanmaya başlayan Love Island (Aşk Adası) yarışmasında, adından sıklıkla bahsettiren Türk oyuncu Ekin Su Cülcüloğlu ve Davide Sanclimenti 50 bin sterlinin kazananı oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Ağustos 2022 17:08
Love Island'da final: Ekin Su ve Davide büyük ödülü paylaşacak

İngiltere'de yayınlanan ve tüm dünyayı ekranlara kitleten Love Island final bölümüyle dün gece bu sezonluk ekranlara veda etti. Yarışmanın kazananı ise programa damga vuran Ekin Su Cülcüloğlu oldu. Ekin-Su ve Davide Sanclimenti, Love Island 2022'yi kazanarak 50 bin sterlinlik ödülü paylaşmaya hak kazandılar.

Sekiz haftadır sevenlerini ekran önüne toplayan flört yarışması Aşk Adası, dün gece yaptığı finalle son buldu. Yarışmanın favori çiftlerinden olan Ekin-Su Cülcüloğlu ve Davide Sanclimenti, Love Island 2022’yi kazanarak 50 bin sterlinlik ödülü bölüşecekler. Ekin-Su, galibiyetlerini kutlarken İtalyan sevgilisinin kollarına atladı ve Davide de “inanamıyorum” diye bağırdı.

Luca sosyal medyanın diline düştü

love-island.jpg
Gemma ve Luca çiftinin kazananları duydukları an

Ekin Su ve Davide çifti yarışmayı kazanınca en yakın rakiplerinin tepkisi de sosyal medyanın diline düştü. Çift, yarışmayı ikinci sırada yer alan ve ödülü kıl payı kaçıran 19 yaşındaki Gemma Owen ile 23 yaşındaki Luca Bish’in önünde bitirdi.

Kazanan çiftin en yakın rakiplerinden görülen Luca, çiftin kazandığı açıklandığında öyle bir ifade takındı ki takipçilerin alay konusu olmaktan kurtulamadı. Hatta Luca’nın, kazanamadığını öğrendikten sonraki surat ifadesi sosyal medya kullanıcılarının sürekli kullandığı görsellerden biri oldu. Bir takipçi, o anları paylaşarak, “İşte yine başlıyoruz, ciddi misin Luca neden en azından gösterinin geri kalanında Ekin ve Davide için mutlu olamıyorsun?” diye yazdı.

Davide öncesinde Gemma ile birlikteydi

love-island-2.jpg

Final bölümünün başlarında sunucu Laura Whitmore ile konuşan Davide, Ekin Su ile birlikte olmanın "yüzde 100 bir rüya olduğunu" söylemişti. Ekin-Su ise "Hayallerinin erkeğini bulmak ve büyümek çok gerçeküstü hissettiriyor" demişti. Aslen Gemma ile birlikte olan Davide, Ekin Su ile olan ilişkisi için, "Ekin Su'yu görür görmez başım döndü, 'vay be' dedim. Çekim vardı" ifadelerini kullandı.

ITV2'nin flört şovu, izleyiciler arasında popüler oldu ve çoğu bölümü üç milyondan fazla izlendi.