Lanetli tablo... Alan hemen geri verip kurtulmak istiyor! Yeteri kadar cesur musun?

Lanetli tablo... Alan hemen geri verip kurtulmak istiyor! Yeteri kadar cesur musun?
İngiltere'de bir genç kız portresi tartışma başlattı. Bu resmi satın alanlar korkarak iade ediyor. "Lanetli" olarak nitelendirilen resim gizemini koruyor.

İngiltere bu resmi tartışıyor... Bu resmi satın alanlar korku ve endişe ile ondan kurtulmak istediklerini belirterek resmi iade ediyorlar.

NTV'de yer alan habere göre İngiltere'de "lanetli resim" olarak adlandırılan tablo, ilk olarak ismi bilinmeyen bir kişi tarafından bağışların satılarak yardıma çevrildiği bir dükkana getirildi.

lge0ngfpkkcgqmil7kqs-w.webpThe Sun Gazetesi'nin haberine göre, bağış amacıyla satışların düzenlendiği dükkanın sahibi, resmi ilk olarak 25 sterlin karşılığında bir kadına sattı.

"MUHTEMELEN LANETLİ"

İki gün sonra resmi alan kadının "Bu resimden kurtulmam gerekiyor" diye geri geldiğini ve panik halinde tabloyu iade etmek istediğini belirten dükkan sahibi, resmi tekrar vitrine koyduğunu ve üzerine şaka amaçlı "muhtemelen lanetli" yazdığını anlattı.

az-g1xu7skamqpwhofeqha.webpDaha sonra başka bir kadın tarafından 20 sterline satın alınan resim, birkaç gün sonra dükkana yine iade edildi. Üstelik para iadesi istenmeksizin...

lolw9tsnsuwn-fimsj7cyg.webp

"YETERİ KADAR CESUR MUSUN?"

Resmi üçüncü kez satış için vitrine koyan dükkan sahibi, bu sefer resmin üstüne "O geri döndü!!! İki kez satıldı ve iki kez de iade edildi. Yeteri kadar cesur musun?" yazdı.

Tablonun sosyal medyada yayılmasıyla "lanetli resim" tartışması başladı. Resim, korku ve gizem meraklılarının da fazlasıyla ilgisini çekti.

n62j938og0exwd-sfzlkg.webpKimi resimdeki kadının gözlerinin hareket ettiğini ileri sürerken, kimi de dükkan sahibinin ilgi çekmek için bir pazarlama taktiği olarak "lanetli resim" miti yaratmaya çalıştığını ve resmin aslında sıradan olduğunu savundu.

SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA YARATTI

Kimi sosyal medya kullanıcıları da resmi bağış dükkanına ilk getiren kişinin bulunarak gerçeğin açığa çıkması gerektiğini söyledi.

Etiketler :